piątek, 01 stycznia 2021 18:54

Tymek i Olek w składzie PGE Skry na towarzyski mecz z Norwidem Częstochowa

Tymoteusz Zadeberny i Aleksander Czerwiński znaleźli się w składzie PGE Skry na towarzyski mecz z Norwidem Częstochowa rozegrany w ramach I Siatkarskiego Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Po środowym spotkaniu z Cerradem Enea Czarni Radom (półfinał turnieju, który był jednocześnie meczem PlusLigi) trener Michał Mieszko Gogol dał odpocząć siatkarzom, którzy grali w tym meczu. W związku z tym w kadrze znaleźli się dwaj siatkarze z rezerw PGE Skry: Tymoteusz Zadeberny oraz Aleksander Czerwiński. Ponadto, w pierwszej szóstce zagrali Mikołaj Sawicki, Sebastian Adamczyk, Karol Kłos, Mihajlo Mitić, Robert Milczarek, a jako atakujący… Mateusz Bieniek!

Zmianę składu widać było też po poziomie sportowym. Zmotywowani gospodarze prezentowali się trochę lepiej od bełchatowian w eksperymentalnym składzie. W efekcie wygrali pierwszego seta 25:20 i wyszli na prowadzenie.

Sytuacja nie zmieniła się też na początku drugiego seta. Częstochowianie nie byli gościnni, wykorzystywali błędy PGE Skry i prowadzili 11:8. Przy stanie 13:10 dla gospodarzy na boisko wszedł Dusan Petković, czyli nominalny atakujący, który zastąpił Bieńka. Od tego czasu gra PGE skry wyglądała już lepiej, a bełchatowianie wygrali 26:24 i wyrównali stan meczu.

Trzeci set miał podobny przebieg. Obie drużyny toczyły wyrównany bój, choć PGE Skra zbudowała kilkupunktowe prowadzenie. W końcówce gospodarze zniwelowali jednak straty i znów toczyła się gra na przewagi. PGE Skra ponownie okazała się lepsza i prowadziła już 2:1!

Na początku czwartej partii świetną serią zagrywek popisał się Sawicki i PGE Skra prowadziła już 9:4. Z dobrej strony pokazywał się też blokujący Adamczyk, a bełchatowianie powiększali przewagę, której nie oddali już do końca seta. Wygrali 3:1 i triumfowali w I Siatkarskim Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego!

 

Exact Systems Norwid Częstochowa – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:20, 24:26, 25:27, 14:25)

PGE Skra: Mitić, Zadeberny, Kłos, Bieniek, Sawicki, Adamczyk, Milczarek (libero) oraz Huber, Petković, Piechocki, Czerwiński

Media

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 42 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 stycznia 2021 13:29

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy