piątek, 22 października 2010 13:18

Dwa razy lepsi od Rozprzy

W sobotę siatkarze Skry grający w trzeciej lidze seniorów pokonali po dość ciekawym meczu LUMKS "Kasztelan" Rozprza 3-0.
Mecz od początku był pod kontrolą , po zrobieniu sobie kilku punktów przewagi graliśmy rozsądnie z dużym poszanowaniem piłki.

W tej części spotkania wyraźnie dobrze radził sobie Kozłowski i Ignatowski. Wygrana partia do 18 dała prowadzenie w meczu.
Drugi set był bardziej emocjonujący od początku prowadzili goście i wydawało się, że wyrównają stan meczu , ale dobra zagrywka Koźmińskiego i Mroczkowskiego dała możliwość wyrównania 23-23 i po kilku przejściach błąd w ataku środkowego z Rozprzy zakończył seta 30-28. Trzecia odsłona wyglądała podobnie jak pierwszy set , od samego początku dyktujemy swoje warunki i nawet kilka błędów w końcówce nie pozwoliło gościom z Rozprzy ugrać nawet seta. Zwycięstwo 25-22 i w całym meczu
3-0.
Mecz był trochę lepszy niż ten przed tygodniem, z każdym graniem odbudowujemy swoją siłę. W miarę upływu czasu wracają zawodnicy po kontuzjach i ta gra wygląda coraz lepiej , choć nie można ustrzec się błędów które popełniamy seriami. Od listopada będziemy mieli okazję do wspólnego treningu raz w tygodniu i myślę że to pozwoli na całkowite odbudowanie mentalne zespołu.

LUMKS "Kasztelan" Rozprza - EKS "Skra" Bełchatów    0-3  (18,28,22)

Skład Skry : Tokarczyk 1, Kozłowski 4, Pacholak 5, Ignatowski 15, Koźmiński 9, Kostrzewski 7, Kapuściński - libero oraz
Mroczkowski 8, Cieślak 2.

24 października zespół juniorów udał się do Rozprzy na mecz piątej kolejki. Co prawda dzień wcześniej wygraliśmy 3-0 i można powiedzieć że niedzielny mecz był swego rodzaju rewanżem. Zespoły grały w podobnych składach. My wystąpiliśmy bez Górskiego , Dembca i Maćkowiaka ( dostali dzień przerwy po meczu Młodej ligi ) oraz Kozłowskiego który poparzył sobie rękę.
Cała gra spoczywała więc na pozostałych zawodnikach . Zagraliśmy dobry mecz  z jednym wyjątkiem w pierwszym secie popełniliśmy serię błędów i od stanu 18-10 zrobiło się 19-18. Jednak seria dobrych zagrywek i bloków dała zwycięstwo w tym secie do 21. Drugi i trzeci set to dominacja siatkarzy Skry i zwycięstwo 3-0. Dobre spotkanie rozegrali środkowi Kostrzewski i Pacholak, oraz Ignatowski , za którego wszedł w trzecim secie Molenda.

LUMKS "Kasztelan" Rozprza - EKS "Skra" Bełchatów   0-3  (21,16,18)

Skład Skry : Tokarczyk 2, Mroczkowski 10, Pacholak 10, Ignatowski 15, Koźmiński 9, Kostrzewski 9, Kapuściński - libero