czwartek, 14 kwietnia 2011 10:47

Ostatni mecz II LK w Bełchatowie.

W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 w hali przy SP 10 w Bełchatowie, siatkarki drugoligowej Skry zmierzą się w meczu ostatniej szansy z zespołem ŁKS Łódź. O pozostaniu w gronie drugoligowców zadecyduje dwumecz. Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie już 20 marca o godzinie 20:15 w Łodzi.

W przypadku rozgrywania dwumeczu podczas baraży o II Ligę o zwycięstwie decydują następujące zasady:

- większa ilość zdobytych punktów,

- lepszy stosunek setów (większa liczba uzyskana po podzieleniu setów wygranych przez sety przegrane)

- lepszy stosunek małych punktów (większa liczba uzyskana po podzieleniu punktów zdobytych przez punkty stracone)

Jeżeli zdobyte punkty, stosunek setów i małych punktów obu zespołów są jednakowe, to rozgrywany jest tzw. "złoty set". "Złoty set" rozgrywany jest 15 minut po zakończeniu drugiego spotkania, na tym samym boisku, na zasadach obowiązujących w piątym secie.