czwartek, 02 listopada 2023 09:28

Podsumowanie października.

Grupy młodzieżowe EKS Skra Bełchatów rozpoczęły rywalizację w rozgrywkach ligowych. Zapraszamy do podsumowania występów młodych siatkarek i siatkarzy w pierwszym miesiącu rywalizacji.

Młodziczki
W pierwszy weekend października młodziczki EKS Skra Bełchatów na pierwszym etapie rozgrywek rywalizowały w grupie 7 z zespołami MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka, MUKS Libero Pajęczno i Smile Academy UKS 10 Sieradz. Niestety, młode siatkarki zakończyły rywalizację wygrywając tylko jednego seta.
Nieco lepiej młode siatkarki zaprezentowały się na drugim turnieju, w którym zmierzyły się z zespołami ze Zgierza, Sieradza oraz Zduńskiej Woli. Dwa z trzech spotkań zakończyły się tie-breakami, które na swoją korzyść rozstrzygnęły rywali żółto-czarnych.
W trzecim etapie rozgrywek zespół prowadzony przez Kubę Myszorka zmierzył się z SPS Zduńską Wolą oraz MUKS Jedynka Rawa Mazowiecka. W pierwszym spotkaniu siatkarki EKS Skra Bełchatów musiały uznać wyższość rówieśniczek ze Zduńskiej Woli, a w drugim po zaciętym spotkaniu uległy zespołowi z Rawy Mazowieckiej.

Młodzicy
Na pierwszym etapie rozgrywek zespół prowadzony przez Monikę Stasiak trafił do grupy z KS WIFAMA I Łódź, MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka oraz KS WIFAMA II Łódź. W trzech meczach młodzi siatkarze odnieśli zwycięstwo w meczu drugim zespołem KS WIFAMA, natomiast w dwóch kolejnych lepsi  byli rywale. Turniej rozgrywany w ramach drugiego etapu rozgrywek odbył się 22 października. Tym razem żółto-czarni zmierzyli się z dwoma zespołami ze Zduńskiej Woli oraz znaną z poprzedniego turnieju drużyną KS WIFAMA II Łódź. Podopieczni Moniki Stasiak zakończyli zmagania na drugim miejscu w tabeli ulegając jedynie UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola.

Kadeci
Kadeci EKS Skra Bełchatów rozpoczęli sezon 2023/2024 w Rawie Mazowieckiej od pewnego zwycięstwa w trzech setach pokonując miejscową Juvenię. Dwa kolejne spotkania również ułożyły się po myśli zespołu Piotra Narejki. Bełchatowianie potrzebowali tylko trzech setów w starciu MKS Bzurą Ozorków oraz LUMKS Kasztelan Rozprza. Dopiero w starciu z pierwszym zespołem KS WIFAMA Łódź odnieśli pierwszą porażkę w tym sezonie. Wyrównany pojedynek zakończył się wynikiem 3:1 dla zespołu z Łodzi. W ostatni weekend października młodzi siatkarze wrócili na zwycięskie tory zwyciężając 3:0 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Aktualnie, kadeci bełchatowskiego klubu z dorobkiem 12. Punktów plasują się na drugim miejscu w tabeli grupy 1.

Juniorzy
Juniorzy EKS Skra Bełchatów w grupie 2 rywalizują z KS WIFAMA ŁÓDŹ, UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola, METPRIM Volley Radomsko, Lechia Tomaszów Mazowiecki II, UMKS Volley 5 Piotrków Trybunalski. Po trzech kolejkach zespół prowadzony przez Bartka Woźniaka jest liderem w swojej grupie. We wszystkich rozegranych meczach bełchatowianie nie stracili nawet seta.

Zapraszamy na wszystkie mecze domowe grup młodzieżowych bełchatowskiego klubu.

Czytany 553 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 listopada 2023 09:49