czwartek, 30 czerwca 2011 12:11

Podsumowanie sezonu 2010/2011

Dwie młodzieżowe drużyny Skry Bełchatów awansowały w tym roku do turniejów Finałowych Mistrzostw Polski w swoich kategorii wiekowych. Juniorzy zajęli 5., zaś Kadeci 8 lokatę. Blisko gry wśród najlepszych zespołów kraju były również Kadetki. Juniorki, młodziczki i młodzicy nie przebrnęli przez fazę wojewódzką. Spadek z II Ligi Kobiet zaliczył zespół prowadzony przez Piotra Narejko. Nadszedł czas na podsumowanie sezonu 2010/2011.

PIŁKA SIATKOWA

Grupy męskie

Juniorzy I ? 1992 - (M. Kwieciński) - po zajęciu pierwszego miejsca w rozgrywkach wojewódzkich, zespół awansował bezpośrednio do turnieju ćwierćfinałowego. Turniej rozgrywany był w Krakowie. Nasi siatkarze zajęli w nim pierwsze miejsce bez straty seta. Po niespełna dwóch tygodniach, w Gdańsku, odbył się turniej półfinałowy. Kolejny dobry występ podopiecznych Kwiecińskiego i awans do najlepszej ósemki w Polsce. Turniej finałowy rozegrany został w Olsztynie a nasi siatkarze zajęli w nim piąte miejsce. Pomimo awansu dwóch zespołów Juniorów do rozgrywek centralnych, Zarząd Klubu podjął decyzję o zgłoszeniu jednego, silnego zespołu, który składał się z zawodników grających w rocznikach 1992 ? 1993.
Zawodnicy z rocznika 1992 skończyli w tym sezonie wiek juniora. Kilku wyróżniających się zawodników znalazło miejsce w składzie Młodej Ligi, natomiast pozostała część szuka klubów.

Juniorzy II - 1993 - (R. Brzozowski) - po zajęciu trzeciego miejsca w finale wojewódzkim juniorów, zespół został połączony z rocznikiem 1992. Ten sam zespół brał udział w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Mężczyzn, w której to ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji. W przyszłym sezonie zespół Roberta Brzozowskiego będzie występował w rozgrywkach juniora.

Kadeci - 1994/1995 - (M. Kubat) ? zespół bez większych problemów awansował do turnieju finałowego mistrzostw Polski, wygrywając kolejno turnieje: finał wojewódzki, ćwierćfinał MP (Bełchatów), półfinał MP (Gdańsk). Turniej finałowy rozegrany został w Bydgoszczy a nasz zespół zajął ostatecznie ósme miejsce. Wyróżniającym się zawodnikiem w grupie trenera Kubata był Marcin Janusz ? rozgrywający, który został powołany do reprezentacji Polski Kadetów. W przyszłym sezonie zespół występował będzie w rozgrywkach Juniorskich.

Młodzicy - 1996/1997 - (R. Malicki) ? zespół młodzików brał udział w rozgrywkach turniejowych w których ostatecznie zajął szóstą lokatę w województwie łódzkim. W nadchodzącym sezonie rocznik 1996 w połączeniu z rocznikiem 1995 występował będzie w rozgrywkach kadetów, natomiast rocznik 1997 i 1998 w rozgrywkach młodzików.


Grupy żeńskie

II LK (P. Narejko/M. Stasiak) ? drużyna występująca jako beniaminek w rozgrywkach centralnych II LK w trakcie trwania sezonu zdołała wygrać tylko dwa spotkania co zakończyło się spadkiem do III ligi. Gra opierała się na trzech starszych zawodniczkach: M. Stasiak, J. Stolarczyk, A. Królikowska, uzupełnionych juniorkami oraz kadetkami.

Juniorki - 1992/1993 - (P. Narejko) - drugie miejsce w turnieju półfinałowym dało awans do turnieju finałowego województwa łódzkiego. W klasyfikacji, po dwóch rozegranych turniejach finałowych, zespół zajął ostatecznie czwarte miejsce w województwie. W nadchodzącym sezonie drobne zmiany personalne. Kilka zawodniczek skończyło wiek juniorski. Ich miejsce w nowym sezonie zajmą zawodniczki kadetek, dotychczas prowadzonych przez Beatę Kuligowską.

Kadetki - 1994/1995 - (B. Kuligowska/ P. Cyniak) ? trzecie miejsce w turnieju finałowym województwa łódzkiego dało awans do turnieju 1/8 MP. Turniej 1/8 rozegrany został w Bielsku Białej a nasze zawodniczki zajęły w nim drugie miejsce premiowane grą w ćwierćfinałach. Turniej ćwierćfinałowy rozegrany został w Legionowie. Ponownie druga lokata i awans do półfinałów. W gdańskich półfinałach kadetki zakończyły udział w rozgrywkach na trzecim miejscu w swojej grupie.

Młodziczki - 1996/1997 - (P. Cyniak) ? pierwsze miejsce w cyklu rozgrywek grupowych oraz drugie miejsce w rozgrywkach półfinałowych dały awans do turnieju finałowego województwa łódzkiego. W turnieju finałowym niespodziewany, słaby występ naszych zawodniczek i tylko czwarte miejsce w województwie. Wyróżniającą się zawodniczką w zespole młodziczek jest wychowanka Klubu Aleksandra Wojtania, która została powołana na konsultacje kadry Polski.

W kategorii mini siatkówki, zespoły chłopców prowadzonych przez (M. Stasiak i A. Surgut) i dziewcząt (A. Graczyk, M. Augustyniak) startowały w turniejach województwa łódzkiego ze zmiennym  szczęściem. Najlepszy wynik osiągnęły ?czwórki? Anny Graczyk, które po wycofaniu się jednego z zespołów zakwalifikowały się do turnieju barażowego decydującego o grze w finale. ?Czwórki? zajęły trzecie miejsce w barażach, które nie było premiowane grą w finale. W rozgrywkach Kinder + Sport udziału nie wzięła grupa prowadzona przez Joannę Stolarczyk.
Zespół, dotychczas prowadzony przez Artura Surguta, 1998 rocznik (w tym sezonie grupa naboru), zagra w kategorii wiekowej młodzików. W kategorii wiekowej młodziczek będą również występowały zawodniczki prowadzone przez Annę Graczyk.


PŁYWACY

Mistrzostwa Polski basen 50m Oświęcim 09-11 lipiec 2010
Krajewski Arkadiusz :
4 miejsce 100m stylem dowolnym
4 miejsce 100m stylem dowolnym
Żak Katarzyna :
6 miejsce 100m stylem dowolnym
10 miejsce 50m stylem dowolnym
12 miejsce 200m stylem dowolnym

Mistrzostwa Polski basen 50m Dębica 02-04 lipiec 2010

Mielczarek Filip :
21 miejsce 400m stylem zmiennym
26 miejsce 200m stylem zmiennym
Zaleski Piotr:
18 miejsce 50m stylem klasycznym
24 miejsce 50m stylem dowolnym
27 miejsce 100m stylem klasycznym

Mistrzostwa Polski basen 25m Ciechanów 11-13 marzec 2011
Mielczarek Filip:
8 miejsce 200m stylem zmiennym
12 miejsce 400m stylem zmiennym
Zaleski Piotr:
10 miejsce 200m stylem zmiennym
16 miejsce 100m stylem dowolnym

Mistrzostwa Polski basen 25m Gliwice 18-20 marca 2011
Krajewski Arkadiusz:
6 miejsce 100m stylem dowolnym
10 miejsce 50m stylem dowolnym
12 miejsce 200m stylem dowolnym


Mistrzostwa Województwa Łódzkiego edycja jesienna i wiosenna:
6x pierwsze miejsce
5x drugie miejsce
4x trzecie miejsce

Sezon na basenie zakończy się dopiero w miesiącu lipcu, Letnimi Mistrzostwami Polski.

Niewątpliwie miniony sezon należy uznać jako udany. Szczególnie cieszył udział naszego zawodnika w kadrze Reprezentacji Polski ? Marcina Janusza. Z Reprezentacją Polski, Marcin brał udział w Mistrzostwach Europy Kadetów.
Oprócz tego nasi zawodnicy i zawodniczki byli licznie powoływani do Kadry Województwa niemal w każdej kategorii wiekowej zarówno męskiej jak i żeńskiej.

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czytany 2074 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 czerwca 2011 12:23

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy