Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
sobota, 15 października 2011 10:40

Inauguracyjne zwycięstwa Kadetów i Kadetek.

W dniu wczorajszym zmagania rozpoczęły zespoły Kadetów i Kadetek Skry Bełchatów.

Kadeci w pierwszym meczu sezonu zmierzyli się z zespołem UKS SMS Łódź. Mecz rozegrany w Bełchatowie był dla tego rocznika pierwszym od ponad roku i dla niektórych chłopaków był pierwszym oficjalnym meczem.

-Przystąpiliśmy do meczu bardzo zmobilizowani, nic nie wiedzieliśmy na temat przeciwnika. Pierwszy set to badanie umiejętności rywala i walka z nerwami - komentuje trener Kadetów Marek Kwieciński.

W pierwszym secie spotkania udało się uzyskać lekką przewagę, lecz w drugiej części seta zrobiło się niespodziewanie 18:18. Widowisko zrobiło się wyrównane, dały znać o sobie nerwy i brak doświadczenia. Końcówka to dobra zagrywka z naszej strony i pierwszy set wygrany do 22. Po zmianie stron to Łodzianie dyktowali warunki i uzyskiwali przewagę. W naszym zespole coraz bardziej widać było brak ogrania oraz stres, który blokował dobre zagrania z pierwszego seta. Zmiana Hesa za którego wszedł Sobczyk poprawiła co prawda grę ale to SMS uzyskał prowadzenie 24:20. Jednak gra do końca spowodowała trochę zamieszania u przeciwnika i już było blisko 24:23, jednak to zawodnicy gości wygrywają seta do 23. W trzeciej odsłonie młodzi siatkarze Skry zaczęli grać w końcu swoją grę. Zaczął funkcjonować blok którym raz po raz zatrzymywali ataki siatkarzy SMSu. Zdecydowane zwycięstwo do 14 poprawiło nastroje w zespole. Ponownie na boisku pojawił się Hes. Retkiewicza zastąpił Sobczyk. Czwarty set to gra o każdą piłkę, trochę błędów każdej ze stron. Łodzianie prowadzili już dwoma punktami lecz tą stratę potrafiliśmy zniwelować. Ostatni atak Sobczyka przyniósł tak długo oczekiwane zwycięstwo 3:1 i pierwsze punkty w tabeli ligowej.

-Punkty zdobyte z dość trudnym przeciwnikiem cieszą, choć jeszcze daleka droga przed nami i wiele pracy. Najważniejsze by nie popadać w euforię tylko spokojnie pracować i walczyć o awans do finału. Jeszcze słowa podziękowania dla rodziców zawodników, bo bez ich wsparcia nie bylibyśmy w stanie się dobrze przygotować do rozgrywek. A na meczu wiało by nudą... - podsumował trener Marek Kwieciński.

EKS SKRA Bełchatów - UKS SMS Łódź    3:1  (22,-23,14,19)

O godzinie 18:30 pierwsze spotkanie w nowym sezonie zagrały Kadetki - podopieczne Piotra Cyniaka. Kadetki miały przyjemność gościć na własnym parkiecie zespół Dargfila Tomaszów Mazowiecki. Spotkanie miało jednostronny przebieg i zakończyło się po niespełna godzinie gry wynikiem 3:0.

- Bez wątpienia zwycięstwo bardzo cieszy tylko po takim spotkaniu ciężko powiedzieć czy my graliśmy tak dobrze, czy przeciwnik jest jeszcze bez formy. Liga jest długa a grupa jest bardzo ciężka więc nie możemy popadać w hurraoptymizm - skomentował całe spotkanie Piotr Cyniak.

EKS SKRA Bełchatów - Dargfil Tomaszów Maz. 3:0 (12,13,13)

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Czytany 3083 razy Ostatnio zmieniany sobota, 15 października 2011 11:20

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy