Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
poniedziałek, 14 listopada 2011 06:52

Kolejne zwycięstwo kadetów.

W ubiegłym tygodniu w środę, kadeci Skry rozegrali zaległy mecz z Volley 5 Piotrków Trybunalski. Spotkanie odbyło się w sali Publicznego Gimnazjum nr 4 o godzinie 17:30. Nasi kadeci po dwóch wygranych chcieli pokazać, że w tym sezonie chcą powalczyć o awans do dalszych rozgrywek.

Pierwsza partia spotkania była całkowicie pod kontrolą młodych bełchatowian, dobra gra w zagrywce i bloku sprawiła , że bez większych problemów osiągnęli kilku punktową przewagę i wygrali seta do 14. Drugi set i nerwowość w grze zespołu spowodowała utratę rytmu gry z pierwszego seta. Dużo błędów własnych i jak określił to trener Kwieciński nie można wygrać seta gdy gra się za siebie i za przeciwnika. Przegrana w tym secie 23-25 i stan meczu się wyrównał. Set trzeci. Po kilku słowach trenera i samych zawodników, pełna mobilizacja i zespół wraca do gry. Znowu dobra gra na środku bloku Pałucha i Szczepaniak zdobywają punkty blokiem i atakiem. Zdobyta przewaga i wygrana w tej partii do 17. Dwa do jednego w setach i walka o trzy punkty. Czwarty set spotkania to kopia trzeciej odsłony. Kilku punktowa przewaga i spokojna gra , choć nie ustrzegamy się błędów. Przy stanie 24-15 tracimy trzy punkty pod rząd jednak pomyłka zawodników Voleya kończy spotkanie.
3:1 i kolejne trzy punkty dopisujemy do tabeli. Kolejny mecz pokaże na co nas stać, gramy w Łodzi z MG 13. Jest to nowy zespół na mapie siatkówki , choć zawodnicy znani z gry w SMS Łódź. Jest to zespół zbudowany na zawodnikach grających w ubiegłym roku w rozgrywkach centralnych.
Mecz gramy w Wiśniowej Górze 18.11.2011 o godz 17.45.

EKS Skra Bełchatów - VOLLEY 5 Piotrków Trybunalski 3-1 (14,-23,17,18)

Skład Skry: Rośniak 7, Sobczyk 7, Pałucha 13, Retkiewicz 17, Mędoń 8, Szczepaniak 10, Waloch i Wolny libero, Klauza 5.
Najlepiej punktującym zawodnikiem Skry został Mirosław Retkiewicz zdobywca 17 puntów.