Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
poniedziałek, 21 listopada 2011 14:02

Lekcja gry dla kadetów Skry.

W piątek 19 listopada kadeci Skry zmierzyli się z zespołem UKS MG 13 Łódź. MG 13. Jest to nowy zespół na mapie młodzieżowej siatkówki w województwie.

Nie są to jednak nieznani zawodnicy, większość z nich to byli zawodnicy łódzkiego SMS-u. Dla naszego zespołu był to mecz który miał pokazać na co stać młodych Bełchatowian w konfrontacji z mocnym zespołem. Od początku pierwszego seta nic nie wychodziło. Nie potrafiliśmy przyjąć zagrywki, a jak już to się udało to nie kończyliśmy piłek w ataku. Już w pierwszej partii Sobczyka zastąpił Waloch którego był to pierwszy mecz na nowej pozycji. Do tej pory grał na pozycji libero, ale na treningach udowodnił, że potrafi atakować i to w różnej formie. Przewaga MG 13 niestety była zbyt duża, czas wzięty przez trenera nie pomógł zbyt wiele. Potrzeba była ostra reprymenda trenera w przerwie spotkania, po pierwszym secie przegranym do 16.

- Musieliśmy się obudzić, Mędoń i Retkiewicz nie grali tego co potrafią. Jedynie pozytywne akcje na środku ze strony Szczepaniaka i Pałuchy dawały jakieś punkty ? komentuje Kwieciński.

Reprymenda nie pomogła. Drugi set to dalsza walka ze swoimi słabościami, tracimy punkty seriami i nie możemy pokazać swojej gry. Dopiero przy stanie 18:13 dla UKS-u zaskoczyło coś w zespole. Udane kontry po dobrych zagrywkach wykańcza Mędoń oraz środkowi. Seria punktów doprowadza do wyrównania 20:20 i teraz gramy punkt za punkt. Pierwszy setbol dla nas, niestety nie skończony. Nie załamujemy się i gramy twardo do końca co daje nam wygraną 27:25 i wyrównanie stanu spotkania 1:1. Zobaczyliśmy że można powalczyć i gra w trzeciej partii pokazuje bardzo dobre fragmenty zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Gra wyrównana do stanu 22:22. Dwa błędy z naszej strony, autowy atak i błąd w obronie. 24:22 i odrabiamy punkt. 24:23 dla rywali i niestety dobrym atakiem kończą seta gospodarze spotkania UKS MG 13. To jeszcze nie koniec emocji, trzeba wygrać trzy sety żeby wygrać mecz. Gramy dalej i gramy dobrze, choć nie ustrzegamy się błędów. Nikt nie może uzyskać przewagi, raz po raz udane akcje z jednej i drugiej strony pokazują już spore umiejętności młodych zawodników. Nasz zespół gra dobrze w obronie, co daje możliwość kontrataku. Końcówka seta to kopia seta trzeciego 23:23 i dwa nie wykorzystane ataki zakończone kontrami ze strony MG 13. Przegrywamy 25:23 i całe spotkanie 3:1.

- Ten mecz pokazał nam ile jeszcze pracy nad sobą potrzeba, żeby grać na dobrym poziomie. Psychika i ogranie to główne elementy nad którymi trzeba pracować. Umiejętnościami nie odbiegamy od rywali. Problemem sprawia spokojne rozegranie i wykończenie akcji, a to jest ewidentny brak ogrania. Teraz mamy jeszcze dwa mecze do końca rundy. W drugiej rundzie przygotujemy się do meczów, mamy nagrane mecze na video co da nam możliwość korekty pewnych błędów i lepszego ustawienia się na poszczególne spotkania. Nikt nas nie zaskoczy niczym nowym ? podsumowuje trener Skry.

Najbliższy mecz kadetów z Juwenią Rawa Mazowiecka. 25 listopada godz. 18.00

Zapraszamy wszystkich chętnych do dopingowania naszemu zespołowi.

Mecz przy ulicy Budryka 7 w Publicznym Gimnazjum nr 4.

 

UKS MG 13 Łódź - EKS SKRA Bełchatów 3:1 (16,-25,23,23)

Skład Skry : Rośniak 5, Sobczyk , Pałucha 10, Retkiewicz 10, Mędoń 14, Szczepaniak 8, Wolny - libero , Waloch 5, Sznabel, Sionkowski.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 3099 razy

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy