Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
sobota, 26 listopada 2011 15:46

Kolejne zwycięstwo kadetów.

W piątkowy wieczór kadeci Skry rozegrali szóstą kolejkę ligi wojewódzkiej a przeciwnikiem był zespół MKS Juvenia Rawa Mazowiecka. Do tej pory nasi zawodnicy ulegli tylko zespołowi UKS MG 13 Łódź przed tygodniem i zajmują drugie miejsce w tabeli grupy A.

- Przystąpiliśmy do tego meczu bardzo skoncentrowani, bo przed tygodniem nie wyglądało to najlepiej. Od początku w szóstce wystąpił Mariusz Sobczyk, który meczu z przed tygodnia nie mógł zaliczyć do udanych. Zmiana na pozycji rozgrywającego miała na celu sprawdzenie Pawła Zielińskiego w grze od początku spotkania i jak zachowa się Filip Rośniak wchodząc na zmianę. Na pozycji libero zagrał Waloch, który zastąpił Wolnego - trener zespołu Skry Marek Kwieciński.

Pierwszy set spotkania wyrównany z powodu popełnianych błędów. Kiedy opanowaliśmy sytuację zaczęliśmy grać swoje a przewaga zaczęła wzrastać. Dobrymi atakami popisywał się Sobczyk. Środek po raz kolejny grał na swoim dobrym poziomie Szczepaniak i Pałucha wykorzystywali przewagę wzrostu. Spokojna końcówka doprowadziła do wygrania seta 25:16.

Druga odsłona meczu wyglądała bardzo podobnie. Dobra gra w polu i na zagrywce dawała przewagę. Retkiewicz zaczął zdobywać punkty co pozwoliło na zmianę. Na boisku pokazał się Rośniak i Sznabel w klasycznej podwójnej zmianie. Na zagrywkę wszedł też Kluza. Wysokie prowadzenie uśpiło jednak nasz zespół i w połowie seta Juvenia zbliżyła się na dwa punkty 17:15, jednak czas i zmiany powrotne pozwoliły wygrać seta do 21.

2:0 i trzecia odsłona spotkania zaczęła się bardzo dobrze. Odskoczyliśmy na kilka punktów, można było dokonać zmian i wypróbować zmienników. Pojawił się Klauza za Sobczyka i Sionkowski za Szczepaniaka. Nic nie było w stanie zatrzymać naszego zespołu.

Po przegranej tydzień temu nasz zespół pokazał że nic się nie stało i wrócił do swojej gry. Teraz jeszcze jedno spotkanie z Białą Rawską na wyjeździe i można powoli podsumować pierwszą rundę.

Na wyróżnienie zasługuje cały zespół i cieszy fakt, że Sobczyk i Retkiewicz pokazali że przed tygodniem to był wypadek przy pracy.

EKS Skra Bełchatów - MKS Juvenia Rawa Mazowiecka     3:0 (16,21,14)

Skład Skry : Zieliński 1, Sobczyk 8, Pałucha 9, Retkiewicz 11, Mędoń 10, Szczepaniak 7, Waloch - libero, oraz Rośniak, Sznabel 1, Klauza, Sionkowski 3, Surgut.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 2022 razy

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy