Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
sobota, 26 listopada 2011 14:46

Kolejne zwycięstwo kadetów.

W piątkowy wieczór kadeci Skry rozegrali szóstą kolejkę ligi wojewódzkiej a przeciwnikiem był zespół MKS Juvenia Rawa Mazowiecka. Do tej pory nasi zawodnicy ulegli tylko zespołowi UKS MG 13 Łódź przed tygodniem i zajmują drugie miejsce w tabeli grupy A.

- Przystąpiliśmy do tego meczu bardzo skoncentrowani, bo przed tygodniem nie wyglądało to najlepiej. Od początku w szóstce wystąpił Mariusz Sobczyk, który meczu z przed tygodnia nie mógł zaliczyć do udanych. Zmiana na pozycji rozgrywającego miała na celu sprawdzenie Pawła Zielińskiego w grze od początku spotkania i jak zachowa się Filip Rośniak wchodząc na zmianę. Na pozycji libero zagrał Waloch, który zastąpił Wolnego - trener zespołu Skry Marek Kwieciński.

Pierwszy set spotkania wyrównany z powodu popełnianych błędów. Kiedy opanowaliśmy sytuację zaczęliśmy grać swoje a przewaga zaczęła wzrastać. Dobrymi atakami popisywał się Sobczyk. Środek po raz kolejny grał na swoim dobrym poziomie Szczepaniak i Pałucha wykorzystywali przewagę wzrostu. Spokojna końcówka doprowadziła do wygrania seta 25:16.

Druga odsłona meczu wyglądała bardzo podobnie. Dobra gra w polu i na zagrywce dawała przewagę. Retkiewicz zaczął zdobywać punkty co pozwoliło na zmianę. Na boisku pokazał się Rośniak i Sznabel w klasycznej podwójnej zmianie. Na zagrywkę wszedł też Kluza. Wysokie prowadzenie uśpiło jednak nasz zespół i w połowie seta Juvenia zbliżyła się na dwa punkty 17:15, jednak czas i zmiany powrotne pozwoliły wygrać seta do 21.

2:0 i trzecia odsłona spotkania zaczęła się bardzo dobrze. Odskoczyliśmy na kilka punktów, można było dokonać zmian i wypróbować zmienników. Pojawił się Klauza za Sobczyka i Sionkowski za Szczepaniaka. Nic nie było w stanie zatrzymać naszego zespołu.

Po przegranej tydzień temu nasz zespół pokazał że nic się nie stało i wrócił do swojej gry. Teraz jeszcze jedno spotkanie z Białą Rawską na wyjeździe i można powoli podsumować pierwszą rundę.

Na wyróżnienie zasługuje cały zespół i cieszy fakt, że Sobczyk i Retkiewicz pokazali że przed tygodniem to był wypadek przy pracy.

EKS Skra Bełchatów - MKS Juvenia Rawa Mazowiecka     3:0 (16,21,14)

Skład Skry : Zieliński 1, Sobczyk 8, Pałucha 9, Retkiewicz 11, Mędoń 10, Szczepaniak 7, Waloch - libero, oraz Rośniak, Sznabel 1, Klauza, Sionkowski 3, Surgut.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 2854 razy

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy