Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
czwartek, 22 grudnia 2011 08:41

Kadeci: Ostatni mecz w starym roku.

W poniedziałek, nie w piątek jak co tydzień, kadeci Skry rozegrali swój ostatni mecz w tym roku. Przeciwnikiem ich byli zawodnicy "Kasztelana" Rozprza.

Po piątkowej porażce w Łodzi nasz zespół miał tylko dwa dni na przetrawienie tego meczu i mieliśmy się przekonać czy był to tylko wypadek przy pracy czy początek tzw "dołka". Przeciwnik w pierwszej rundzie u siebie przegrał 0:3.

- Wyszliśmy do meczu bardzo skoncentrowani i widać było że chłopcy chcą zagrać dobrze. Niestety nerwowy początek i prowadzenie Kasztelana. Szybko odrobiliśmy straty, ale znowu serie błędów z naszej strony i gra bardzo wyrównana. Od połowy seta zyskujemy przewagę dzięki dobrej grze Bartka Mędonia. Wygrywamy 25:15. Nie można być zadowolonym z gry zespołu gdy popełnia się błędy i gra się za przeciwnika - komentuje trener zespołu.

Druga partia meczu i podobnie jak w pierwszym secie popełniamy błędy . Na boisku pojawia się Dominik Posmyk i Adam Surgut. Trochę więcej ruchu na boisku i polecenie trenera, że za każdy błąd zespół wykonuje przewrót, zespół zaczął się odprężać i wyglądało to lepiej. Mariusz Sobczyk i środkowi Borys Pałucha i Mateusz Szczepaniak zdobywają punkty. Wygrywamy 25:19 z czego oddajemy przeciwnikowi ponoć jak wyliczyli sami zawodnicy 16 punktów.

Ostatni set zaczynamy z Dominikiem Posmykiem i Mateuszem Sionkowskim, który zastąpił Borysa Pałuchę. Zawodnicy grają luźniej, a zdecydowanie ze swojej gry mogą być zadowoleni Bartek Mędoń i Mirek Retkiewicz, którzy odzyskali skuteczność. Zdecydowanie i szybko zagraliśmy tego seta. Widać, że granie sprawiło troczę więcej przyjemności naszym zawodnikom. Wygrywamy 25:7 i cały mecz 3:0.

Po meczu trener stwierdził, że bardziej zadowolony jest z wyniku niż z gry.

- Popełniamy błędy wynikające z tremy i nerwów niż z braku umiejętności. Grać potrafimy, pokazujemy to w niektórych meczach, a najbardziej jest to widoczne na treningu w grze między sobą, gdy trzeba sobie coś udowadniać. Nie możemy jeszcze tego przełożyć na mecz. Mamy trochę czasu na treningi i myślę, że jak bardziej uwierzymy w swoje umiejętności to jakość gry się zdecydowanie poprawi - podsumowuje Marek Kwieciński.

EKS Skra Bełchatów - "Kasztelan" Rozprza 3:0 (15,19,7)

Skład Skry: Rośniak 3, Sobczyk 12, Pałucha 8, Retkiewicz 9, Mędoń 13, Szczepaniak 6, Waloch i Wolny - libero oraz Posmyk , Surgut 1, Sionkowski 3, Klauza.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 2116 razy

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy