Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
czwartek, 22 grudnia 2011 08:41

Kadeci: Ostatni mecz w starym roku.

W poniedziałek, nie w piątek jak co tydzień, kadeci Skry rozegrali swój ostatni mecz w tym roku. Przeciwnikiem ich byli zawodnicy "Kasztelana" Rozprza.

Po piątkowej porażce w Łodzi nasz zespół miał tylko dwa dni na przetrawienie tego meczu i mieliśmy się przekonać czy był to tylko wypadek przy pracy czy początek tzw "dołka". Przeciwnik w pierwszej rundzie u siebie przegrał 0:3.

- Wyszliśmy do meczu bardzo skoncentrowani i widać było że chłopcy chcą zagrać dobrze. Niestety nerwowy początek i prowadzenie Kasztelana. Szybko odrobiliśmy straty, ale znowu serie błędów z naszej strony i gra bardzo wyrównana. Od połowy seta zyskujemy przewagę dzięki dobrej grze Bartka Mędonia. Wygrywamy 25:15. Nie można być zadowolonym z gry zespołu gdy popełnia się błędy i gra się za przeciwnika - komentuje trener zespołu.

Druga partia meczu i podobnie jak w pierwszym secie popełniamy błędy . Na boisku pojawia się Dominik Posmyk i Adam Surgut. Trochę więcej ruchu na boisku i polecenie trenera, że za każdy błąd zespół wykonuje przewrót, zespół zaczął się odprężać i wyglądało to lepiej. Mariusz Sobczyk i środkowi Borys Pałucha i Mateusz Szczepaniak zdobywają punkty. Wygrywamy 25:19 z czego oddajemy przeciwnikowi ponoć jak wyliczyli sami zawodnicy 16 punktów.

Ostatni set zaczynamy z Dominikiem Posmykiem i Mateuszem Sionkowskim, który zastąpił Borysa Pałuchę. Zawodnicy grają luźniej, a zdecydowanie ze swojej gry mogą być zadowoleni Bartek Mędoń i Mirek Retkiewicz, którzy odzyskali skuteczność. Zdecydowanie i szybko zagraliśmy tego seta. Widać, że granie sprawiło troczę więcej przyjemności naszym zawodnikom. Wygrywamy 25:7 i cały mecz 3:0.

Po meczu trener stwierdził, że bardziej zadowolony jest z wyniku niż z gry.

- Popełniamy błędy wynikające z tremy i nerwów niż z braku umiejętności. Grać potrafimy, pokazujemy to w niektórych meczach, a najbardziej jest to widoczne na treningu w grze między sobą, gdy trzeba sobie coś udowadniać. Nie możemy jeszcze tego przełożyć na mecz. Mamy trochę czasu na treningi i myślę, że jak bardziej uwierzymy w swoje umiejętności to jakość gry się zdecydowanie poprawi - podsumowuje Marek Kwieciński.

EKS Skra Bełchatów - "Kasztelan" Rozprza 3:0 (15,19,7)

Skład Skry: Rośniak 3, Sobczyk 12, Pałucha 8, Retkiewicz 9, Mędoń 13, Szczepaniak 6, Waloch i Wolny - libero oraz Posmyk , Surgut 1, Sionkowski 3, Klauza.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1964 razy

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy