Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
piątek, 13 stycznia 2012 19:58

Zwycięstwo kadetów nad Volley 5

W ubiegłym tygodniu 4 stycznia kadeci Skry rozegrali mecz z Volley 5 Piotrków Trybunalski. Mecz ten był przeniesiony na termin wcześniejszy z 6 stycznia.

To pierwsze spotkanie w Nowym Roku 2012 było trochę jeszcze świąteczne. Pierwszy set meczu i prowadzenie od początku obejmują bełchatowianie najpierw 5:2 później 13:7, by w chwilę później stracić całą przewagę i 16:16. Od tego momentu stracili całą wolę w zwycięstwo w tej partii. Przegrywamy tego seta 25:22. Kilka cierpkich słów z ust trenera w przerwie i na boisku pojawia się zupełnie inny zespół. Retkiewicza zastąpił powracający po dłuższej przerwie Hes a Szczepaniaka - Sionkowski. Punkty zdobywane seriami odebrały chęci piotrkowianom i nawet nie zrobiliśmy dwóch pełnych rotacji zwyciężając 25:13. Wydawać się mogło, że nie będzie kolejnych emocji. Myliłby się ten, kto by na to obstawiał. Ciężko znowu zdobywane punkty i wyrównana gra w trzecim secie , dużo niedokładności i błędów spowodowało emocjonującą końcówkę. Jednak wygrana 25:21 dała nam prowadzenie 2:1 w setach. W czwartym secie odebraliśmy całkowicie chęci do gry przeciwnikowi. Znowu serie punktów z zagrywki zdobywane przez Przemka Klauzę (zastąpił Sobczyka), na rozegraniu pojawił się Dominik Posmyk i dobrze wypełniał to zadanie. Najkrótszy set w tym spotkaniu wygrany 25:10 i całe spotkanie 3:1.

- Cieszy zdobycie trzech punktów , trochę martwi świąteczna forma , ale to dopiero początek roku. Teraz czeka nas ważne spotkanie z UKS MG 13 Łódź, które grać będziemy u siebie 13 stycznia o godzinie 18. Ten mecz ma znaczenie nie tyle ważne do układu tabeli, ale o psychikę żeby zdobyć przewagę nad przeciwnikiem w półfinałach - komentuje trener zespołu Marek Kwieciński.

VOLLEY 5 Piotrków Tryb. - EKS Skra Bełchatów 1:3 (22,-13,-21,-10)

Skład Skry: Rośniak, Sobczyk, Pałucha, Retkiewicz, Mędoń, Szczepaniak, Wolny - libero, Sionkowski, Hes, Klauza, Posmyk.