• JUser::_load: Unable to load user with id: 64
poniedziałek, 22 listopada 2010 13:32

Młoda Liga: 3:1 z Delectą

Młoda liga - SKRA Młoda liga - SKRA

Blisko dwie godziny trwało spotkanie podopiecznych Sławomira Augustyniaka i Marka Kwiecińskiego w spotkaniu o Mistrzostwo Młodej Ligi z zespołem z Bydgoszczy. Biorąc pod uwagę fakt, iż rozgrywki toczą się systemem mecz - rewanż (nie ma fazy play off), każdy mecz jest na wagę złota.

Młodzi siatkarze SKRY nie mają jeszcze ustabilizowanej pierwszej szóstki, ponieważ kilku zawodników uzupełnia skład pierwszego zespołu SKRY. Sytuacja ta miała bez wątpienia przełożenie na słabą grę naszych siatkarzy w pierwszym secie spotkania. Nieskuteczność w ataku, chaos w obronie, zagrywka nierobiąca krzywdy przeciwnikowi i w konsekwencji przegrana w tej odsłonie do 21.

Kolejne partie to już popis gry na siatce i w zagrywce. Dobra zmiana atakujących, Igor Walczykowski pojawił się w miejsce Grzegorza Boćka. Partia druga wygrana przez gospodarzy do 22. Set trzeci bez historii. Po niespełna 20 minutach Delecta pokonana do 15. W partii czwartej od początku przewaga gospodarzy. Do stanu 24:19. Zepsuta zagrywka 24:20. Zablokowane ataki Mysery i Walczykowskiego 24:22 i trener Augustyniak prosi o czas. Po powrocie na boisko kolejny udany blok Delecty. 24:23. W zespole z Bełchatowa uwidoczniły już się nerwy. Kolejna akcja to popis wyśmienitej gry w obronie obydwu zespołów. W konsekwencji punkt zdobyty przez gospodarzy i partia czwarta kończy się wynikiem 25:23, a całe spotkanie 3:1.

Skuteczny blok Łukasza Szablewskiego.

Młoda SKRA w tabeli zajmuję drugą lokatę z dorobkiem 15 punktów i stratą dwóch punktów do lidera Asseco Resovii Rzeszów. Kolejne spotkanie młodzi siatkarze rozegrają w Olsztynie, gdzie zmierzą się z zespołem Indykpol AZS UWM Olsztyn. Spotkanie będzie pomeczem meczu PLS i zaplanowane jest na godzinę 17:30.

TABELA WYNIKÓW ROZGRYWEK MŁODEJ LIGI PO VI KOLEJCE ROZEGRANEJ W DNIACH 6-7.11.2010