Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
wtorek, 06 marca 2012 09:10

Kadeci mistrzami województwa.

Od czwartku do poniedziałku trwały zmagania w finale województwa kadetów. Nasz zespół awans uzyskał z drugiego miejsca w swojej grupie półfinałowej. Zespoły uczestniczące w turnieju finałowym to gospodarz: Wifama Łódź oraz UKS MG 13 Łódź, Wiking Tomaszów Mazowiecki, Siatkarz Wieluń i bełchatowska Skra.

- Pierwszy mecz w turnieju graliśmy z naszymi dobrymi znajomymi z grupy ? UKS MG 13 Łódź. Zespół ten zajął pierwsze miejsce w swoim półfinale. Mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie. Rozpoczęliśmy od serii dobrych zagrywek w wykonaniu Bieńkowskiego i Pietrzaka. Cały set wyglądał jak zabawa w kotka i myszkę, my uzyskiwaliśmy przewagę kilku punktów i traciliśmy ją w kilku akcjach ? komentuje trener zespołu Marek Kwieciński.

Wygrany pierwszy set. Drugi w podobnym stylu również pada łupem naszego zespołu. Niestety w trzeciej odsłonie szczęście w końcówce dopisało UKS-owi i przegrywamy do 21. Czwarty set to już walka o każdą piłkę i przewaga Gortatowców. Odrabiamy punkty po serii dobrych zagrywek Łukasza Pietrzaka, który w końcówce seta wziął całą grę na siebie i praktycznie poprowadził zespół do zwycięstwa 3:1. Drugi mecz tego dnia w bardzo dobrym wykonaniu zespołu Siatkarza Wieluń, który okazał się lepszy od Wikinga Tomaszów i zwyciężył 3:1.

W piątek, pierwszy mecz rozegrały zespoły UKS MG 13 i Siatkarza Wieluń. W tym meczu bez sensacji wygrywa MG 13 3:0.

Nasz zespół czeka mecz z gospodarzami turnieju, którzy mieli mocne wsparcie swoich kibiców. Dobra gra naszego zespołu w każdym elemencie i wyłączenie z gry dwóch najlepszych zawodników Wifamy dała nam zwycięstwo 3:0 i po dwóch meczach mamy na koncie cztery punkty.

Sobota to dzień przerwy dla naszego zespołu. Za to grają nasi rywale. I tu w pierwszym meczu dochodzi do niespodzianki, Siatkarz Wieluń wygrywa z gospodarzami Wifamą 3:2 , natomiast w meczu UKS MG 13 Łódź z Wikingiem Tomaszów pada wynik 3:0 dla Łodzian.

Po dniu przerwy wracamy do Łodzi gdzie czeka nas mecz z Siatkarzem, który jest na fali po wygranej z łódzka Wifamą. Pierwszy set pada łupem dla naszych kadetów, druga partia dla Wielunia i jest 1:1 w setach. Trzeci set wygrywamy 25:18 i jesteśmy blisko celu. Czwarta odsłona bez historii, Wielunianie opadli z sił i oddali nam seta do 14. Trzecia wygrana w turnieju dała naszym zawodnikom pewny awans co najmniej z drugiego miejsca do rozgrywek ogólnopolskich. W drugim meczu Wifama pokonuje Wikinga 3:0 i po czterech dniach turnieju sytuacja przedstawia się następująco: Skra 6 pkt, MG 13 5 pkt, Siatkarz 5 pkt, Wifama 4 pkt i Wiking 3 pkt. Ostatnie mecze miały rozstrzygnąć o zajętych miejscach w turnieju. Wiadomo było że Wiking jest bez szans na awans, ale cztery pozostałe zespoły walczyły do końca.

Poniedziałek - pierwsze spotkanie Skra gra z Wikingiem i jest to mecz o pierwsze miejsce w turnieju i bezpośredni awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Zespól gra dosyć spokojnie i bez większych emocji wygrywa 3:0, gdzie w ostatnim secie trener dokonał licznych zmian i na boisku była praktycznie druga szóstka. Zwycięstwo i radość z wygranej, zawodnicy odtańczyli na boisku taniec zwycięzców. Wygrywamy wszystkie mecze tracąc tylko dwa sety.

Drugi mecz pomiędzy Wifamą a UKS MG 13 miał wiele podtekstów, te zespoły miały sobie dużo do wyjaśnienia. Lepsi po czterech setach okazali się Gortatowcy i wygrali 3:1. Dzięki temu zwycięstwu zajęli drugie miejsce w turnieju i przyczynili się do awansu zespołu z Wielunia. Tym sposobem Wifama typowana przez wielu do awansu tym razem odpada z dalszej rywalizacji.

Końcowa kolejność turnieju finałowego w Łodzi:

1. EKS Skra Bełchatów 8 pkt (12-2)
2. UKS MG 13 Łódź 7 pkt (10-4)
3. MUKS Siatkarz Wieluń 6 pkt (7-9)
4. KS Wifama Łódź 5 pkt (6-9)
5. MUKS Wiking Tomaszów 4 pkt (1-12)

Nasz zespół uzyskał bezpośredni awans do ćwierćfinałów, a zespoły z Łodzi i Wielunia do 1/8 Mistrzostw Polski. Teraz długa przerwa w rozgrywkach aż do 20 kwietnia, czekamy na przeciwników których wyłoni turniej 1/8 MPK. Wiemy, że nasz ćwierćfinał będziemy grali w Andrychowie , który wygrał w swoim województwie.

Zespół w trakcie turnieju grał w składzie: Bieńkowski K, Sobczyk M, Badura P, Retkiewicz M, Pietrzak Ł, Szczepaniak M, Piechocki K, Waloch P, Rośniak F, Hes M, Mędoń B, Pałucha B, Miller W, Zieliński P.  Do awansu przyczynili się również Posmyk D, Sionkowski M, Wolny K, Surgut A, Klauza P, Sznabel P, Adamczyk K, Adamczyk Ł,