wtorek, 01 maja 2012 09:00

Juniorzy Skry na siódmym miejscu w Polsce.

Siódme miejsce w Polsce to tegoroczny wynik juniorów Skry prowadzonych przez parę trenerską: Roberta Brzozowskiego i Marcina Kubata.

W rozgrywanym w Radomiu, pięciodniowym turnieju nasi zawodnicy rozegrali pięć meczów, z których dwa razy schodzili z parkietu jako zwycięzcy. Pierwsze zwycięstwo odnieśli w ostatnim meczu grupowym, w którym to pokonali UKS SMS Naftę Piła 3:0. Kolejna wygrana przyszła w meczu o siódme miejsce. Nasi siatkarze w pokonanym polu pozostawili zespół Trefla Gdańsk 3:1.

Dwie z trzech przegranych w turnieju miały miejsce w rozgrywkach grupowych. Nasi siatkarze ulegli kolejno zdobywcy złotego medalu na mistrzostwach Polski zespołowi Delicpolu Norwida Częstochowa 3:2 oraz zdobywcy srebrnego medalu zespołowi RCS Czarni Radom również 3:2. Warte podkreślenia jest, że o przegranych zadecydowały drobne niuanse. Obydwa mecze zakończyły się Tie-brekami a każdy z nich rozgrywany był na przewagi (z zespołem Delicpolu 23:25, z zespołem Czarnych 18:20).Trzecia przegrana to półfinał rozgrywek o miejsca 5-8. Po zajęciu trzeciego miejsca w grupie A, przeciwnikiem Skry został zespół z czwartego miejsca w grupie B - BKS Chemik Bydgoszcz, który rozprawił się z naszym zespołem w czterech setach zwyciężając 3:1.

Zespół Skry w turnieju finałowym rozegrał 21 setów z czego zwyciężył w 11 setach a 10 padło łupem przeciwników. Podsumowując cały turniej w wykonaniu naszych siatkarzy, śmiało można powiedzieć, że zabrakło odrobiny szczęścia. Zwycięstwo w jednym z dwóch tie-breków w fazie grupowej dałoby awans do grupy finałowej a tam... któż to wie co mogłoby się wydarzyć.

Wśród najlepszych graczy radomskiego turnieju znalazł się Marcin Janusz z drużyny Skry, który otrzymał nagrodę dla najlepszego rozgrywającego.