Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
środa, 22 września 2010 01:56

Turniej w Kraśniku - podsumowanie

Turniej w Kraśniku Turniej w Kraśniku

W sobotę na turnieju w Kraśniku dokańczano mecze grupowe w serii dopołudniowej i tak w grupie A Kędzierzyn wygrał 2:0 z Kraśnikiem, a w grupie B Czarni pokonali Świdnik 2:0 ,  kolejne spotkania to mecz Kędzierzyna z Resovią i wygrana Rzeszowian 2:0,

 

w naszej grupie spotkaliśmy się z KU AZS politechniką Częstochowa , w tym meczu wystąpiliśmy ze zmianami na pozycji środkowych i przyjęciu. Od początku mecz był pod kontrolą i po dwóch setach wygraliśmy 2:0. Ostatnie mecze w grupie A Metro pokonało Kraśnik 2:0, a w grupie B Czarni wygrali z Częstochową 2:0.
I tak po meczach eliminacyjnych było wiadomo że o miejsce VII zagrają Stal Kraśnik z KU AZS Politechniką Częstochowa , o miejsce V ZAKSA Kędzierzyn zmierzy się z AVIĄ Świdnik , a w półfinałach RCS Czarni Radom zagrają z ASSECO Resovią Rzeszów i drugi półfinał to mecz pomiędzy EKS Skra Bełchatów a Metro Warszawa.
Młodzi siatkarze mieli okazję do obserwowania meczu pokazowego pomiędzy dwoma czołowymi zespołami Plus Ligi, Asseco Resowii Rzeszów a AZS Domex Częstochowa, które w oficjalnym sparingu promowały siatkówkę w Kraśniku.
W niedzielę rano rozegrano półfinały i tak Resovia pokonała Czarnych 2:0 ,a Bełchatowianie uporali się w takim samym stosunku z Warszawą.
Mecze o miejsce VII  AZS wygrał z Kraśnikiem , a ZAKSA wygrała ze Świdnikiem, mecz o miejsce III zakończył się wygraną Czarnych z Metrem 3:0.
Na główne boisko wyszli też finaliści tego turnieju i po dość ospałym meczu z obu stron lepsi okazali się Rzeszowianie i wygrali z Bełchatowem 3:0.

EKS Skra - KU AZS Politechnika Częstochowa  2:0 (25;19,25;21)

skład : Tokarczyk 3, Kozłowski 4, Pacholak 6, Ignatowski 9, Górski 10, Hernik 4, Dembiec - libero oraz Wieczorkowski, Herudziński.

EKS Skra - KS Metro Warszawa  2:0 (25;18,25;15)

skład : Tokarczyk , Kozłowski 7, Pacholak 4, Ignatowski 7, Górski 10, Maćkowiak 3, Dembiec - libero

EKS Skra - Asseco Resowia Rzeszów   0:3  (21;25,22;25,21;25)

skład : Tokarczyk 2, Kozłowski 10, Pacholak 2, Ignatowski 13, Górski 9, Mackowiak 5, Dembiec - libero oraz Pigłowski 1, Turoboś 3, Kostrzewski.

Końcowa kolejność Turnieju:

1. Asseco Resowia Rzeszów
2. EKS Skra Bełchatów
3. RCS Czarni Radom
4. KS Metro Warszawa
5. ZAKSA Kędzierzyn Koźle
6. AVIA Świdnik
7. KU AZS Politechnika Częstochowa
8. Stal Kraśnik

Z naszego zespołu nagrody indywidualne otrzymali:

 

Tokarczy Grzegorz - najlepszy rozgrywający
Maćkowiak Jędrzej - najlepszy blokujący


Podsumowując cały turniej nasi juniorzy pokazali się z dobrej strony grając z zespołami z czołówki krajowej i z tymi którzy występować będą w młodej Plus Lidze (Resovia , Metro i Zaksa). Pokazaliśmy kawałek niezłej siatkówki i to grając po raz pierwszy w optymalnym składzie. Teraz czekamy na powrót do rozgrywek ligowych bo będzie dużo rotacji w składach ze względu na grę w zespole młodej Plus ligi kilku juniorów. Od połowy pażdziernika wszystko wróci do normalności.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 3480 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 23 listopada 2010 17:21

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy