wtorek, 23 listopada 2010 07:35

Juniorzy liderem tabeli.

W niedzielę o godzinie 11 w Tomaszowie nasi juniorzy grali mecz na szczycie w swojej grupie. Mecze z Wikingiem od lat są uważane za hity w rozgrywkach juniorów w województwie. Dla przypomnienia Wiking to ubiegłoroczny finalista Mistrzostw Polski Juniorów z Piły, gdzie zajęli V miejsce.

Nasi juniorzy odpadli w półfinałach. Pierwszy mecz w Bełchatowie zakończył się porażką 0-3. Jechaliśmy tam z chęcią odegrania się za tamten mecz i wyjścia na pierwsze miejsce w grupie.
Początek meczu był niezbyt udany, Tomaszowianie byli skoncentrowani a my popełnialiśmy błędy. Nie mogliśmy zagrać skutecznie w bloku i to była przyczyna porażki w secie pierwszym. 25-19 dla Wikinga. Drugi set to zupełnie inna gra naszego zespołu , ciężar gry w ataku wziął na siebie Koźmiński, który raz po raz kończył ataki. Wygrana do 18 i w setach 1-1. Set trzeci był bardzo zacięty żadna z drużyn nie mogła sobie wyrobić przewagi, końcówka seta 24-23 dla Skry i zły atak na remis. 26-25 dla Wikinga i przyjmujemy piłkę, dobra wystawa na środek drugiej lini, atak Koźmińskiego i sędzia pokazuje aut. Trochę nerwowo się zrobiło bo był to ewidentny błąd sędziego. 2-1 dla Tomaszowian i przed nami czwarta partia tego spotkania. Zaczynamy znowu walkę punkt za punkt dobra gra w tym fragmencie gry Górskiego w ataku i całego zespołu na zagrywce. Jednak w końcówce seta znowu proste błędy i prowadzenie 24-22 dla Wikinga. Udany atak ze skrzydła Górskiego , asowa zagrywka Maćkowiaka, pojedynczy blok na skrzydle Górskiego i wychodzimy z opresji wygrywając seta 28-26.
Po czterech setach jest remis 2-2. Set piąty i przespany początek 8-4 dla rywali, zmiana stron i pełna mobilizacja w zespole Skry seria punktów, wychodzimy na prowadzenie 12-9. Końcówka seta jest bardzo nerwowa, jednak to my jesteśmy o trzy punkty lepsi i wygrywamy 15-12. Cały mecz wygrywamy 3:2 i w tabeli wychodzimy na pierwsze miejsce.

MUKS WIKING Tomaszów - EKS Skra Bełchatów 2:3 (19,-18,25,-26,-12)

Skład Skry : Cieślak 5, Koźmiński 28, Pacholak 1, Ignatowski 16, Górski 23, Maćkowiak 11, Dembiec - libero oraz Kostrzewski 3.