czwartek, 17 stycznia 2013 19:00

Juniorzy i młodzicy w finałach województwa.

Młodzicy, zespół Skry I prowadzony przez Monikę Stasiak wygrał ostatni, siódmy turniej ligowy grupy B i w ogólnej klasyfikacji zajął ostatecznie czwarte miejsce premiowane awansem do finału województwa.

Turniej finałowy zostanie rozegrany w terminie 1 - 2 luty 2013 a jego gospodarzem będzie zespół, który zajął pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji - Wifama Łódź. Do rozgrywek międzywojewódzkich awans uzyskają trzy najlepsze zespoły. Gdyby znalazł się wśród nich zespół Skry, byłby to niewątpliwie wielki sukces. Drugi zespół młodzików prowadzony przez Marka Kwiecińskiego rywalizację zakończył na dwunastym, przedostatnim miejscu w województwie.

W turnieju finałowym wystąpią również juniorzy Roberta Brzozowskiego, którzy w półfinałach województwa zajęli trzecie - niepremiowane awansem do finałów miejsce. Awans uzyskali dzięki przepisom PZPS, które mówią, że klub posiadający zawodnika w Szkole Mistrzostwa Sportowego ma zapewniony udział w turnieju finałowym o mistrzostwo województwa. Dzięki temu, nasz zespół dołączy do finałowej czwórki: Lechii I, Wifamy I, Wifamy II i UKS MG 13. W pięciodniowym turnieju zagrają również czterej zawodnicy, którzy pod wodzą Sławomira Augustyniaka, reprezentują nasz klub w rozgrywkach Młodej Ligi. Jeżeli terminy rozgrywek finałowych juniorów i rozgrywek PlusLigi nie pokryją się, do zespołu dołączą również nasi zawodnicy występujący w AZS Częstochowa - rozgrywający - Marcin Janusz i libero - Kacper Piechocki. Turniej powinien rozpocząć się pod koniec stycznia.

Do finału województwa nie awansowały juniorki Skry, które w końcowej klasyfikacji po dwóch turniejach półfinałowych zajęły trzecie miejsce i w rozgrywkach wojewódzkich w sezonie 2012/2013 uplasowały się ostatecznie na miejscach V - VIII. Poniżej wyniki ostatnich turniejów: