środa, 30 stycznia 2013 08:56

Kadeci i kadetki w finałach województwa.

Zarówno kadeci trenera Marcina Kubata jak i kadetki Piotra Cyniaka wystąpią w przyszłotygodniowych finałach województwa. Nasze zespoły, awans uzyskały dzięki bardzo dobrym występom w rewanżowych turniejach półfinałowych województwa. 

Drużyna kadetów, po dwóch porażkach w pierwszym turnieju półfinałowym rozgrywanym w Bełchatowie, na turniej rewanżowy udała się do Ozorkowa. Tam też zespół stanął na wysokości zadania i w przeciwieństwie do pierwszego turnieju wygrał obydwa swoje mecze. W ogólnej klasyfikacji po dwóch turniejach nasz zespół zajął drugie miejsce. Pierwsze miejsce przypadło zespołowi Bzury Ozorków, natomiast trzecie młodym graczom Wifamy II Łódź.

Kadetki swój turniej rewanżowy rozegrały w Tomaszowie Mazowieckim. Po pierwszym turnieju półfinałowym, podopiecznym Piotra Cyniaka wystarczyło wygrać tylko jeden mecz, żeby być pewnym awansu do turnieju finałowego. Okazało się, że w grupie półfinałowej B nie było mocnych na nasz zespół. Nasze siatkarki wygrały wszystkie sześć meczów w dwóch turniejach, tracąc przy tym tylko trzy sety i z pierwszego miejsca w grupie uzyskały awans do turnieju finałowego. Z grupy tej w finałach nie zobaczymy "Dziewiątki" Łódź oraz SMS-u Łódź. Awans z drugiego miejsca uzyskała Lechia Tomaszów.

Obydwa turnieje, zarówno kadetów jak i kadetek będą pięciodniowe, ponieważ jak w przypadku juniorów w finałach wezmą udział zespoły, które nie wywalczyły awansu na boiskach ale dzięki przywilejowi, że posiadają zawodników w Szkole Mistrzostwa Sportowego. W grupie kadetów będzie to zespół UKS MG 13 Łódź, natomiast w grupie kadetek Łaskovia Łask.

Play - off o trzecie miejsce w lidze wojewódzkiej kobiet to skutek przegranego dwumeczu z zespołem SKS Start Łódź. Nasz zespół w meczu rewanżowym ponownie uległ łódzkiemu zespołowi i teraz przed podopiecznymi Piotra Narejko kolejny dwumecz z przegranym z pary Lider Konstantynów - MKS 16 Budowlani SSA Łódź o trzecie miejsce w lidze. 
Ten sam zespół już w najbliższy weekend w Bełchatowie rozegra finał B juniorek o miejsca V-VIII. Turniej zostanie rozegrany w hali PG Nr 3, ul. Edwardów 5. Poniżej wyniki meczów.

II turniej półfinałowy Kadetek - Tomaszów Mazowiecki
Skra - "Dziewiątka" 3:1
Skra - Dargfil 3:1
Skra - SMS Łódź 3:0

II turniej półfinałowy Kadetów - Ozorków
Wifama - Skra 0:3
Skra - Bzura 3:1

III LWK   Play - Off  - Bełchatów
Skra - SKS Start Łódź 1:3 (-13,19,-22,-23)

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czytany 2879 razy

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy