piątek, 01 marca 2013 08:35

Kadeci Skry kończą sezon na czwartym miejscu w województwie.

Niezwykłe emocje do samego końca przyniósł turniej finałowy województwa łódzkiego kadetów rozgrywany w miniony weekend w Ozorkowie. Każda z pięciu drużyn przynajmniej raz zaznała goryczy porażki, a o tym, kto otrzyma jakie medale zadecydowały dopiero mecze niedzielne.

Od piątku do niedzieli trwał w Ozorkowie finał mistrzostw województwa łódzkiego kadetów. Po pierwszym dniu najwięcej powodów do zadowolenia mieli zawodnicy Lechii Tomaszów Mazowiecki, którzy najpierw pokonali 3:0 Skrę Bełchatów, a potem 3:1 UKS MG13 Łódź. Dobrze turniej rozpoczęli siatkarze łódzkiej Wifamy, którzy bez straty seta pokonali w meczu derbowym UKS MG13, ale w ostatnim piątkowym spotkaniu z gospodarzami turnieju przegrali po zaciętej walce w tie-breaku. W piątek wieczorem wiadomo było już więc, że emocji w Ozorkowie nie zabraknie aż do końca turnieju.

Sobota rozpoczęła się od kolejnego tie-breaka, w którym Bzura wygrała z niepokonaną do tej pory Lechią Tomaszów Mazowiecki. Dwa kolejne mecze wygrali bełchatowianie, którzy najpierw bez straty seta odprawili UKS MG13, a potem 3:1 wygrali z Bzurą, dla której była to pierwsza porażka w turnieju. W ostatnim sobotnim meczu Wifama pokonała 3:0 Lechię, która zakończyła udział w turnieju z dwoma wygranymi na koncie. O tym, kto stanie na jakim stopniu podium miały zadecydować mecze niedzielne. Na złoty medal szanse mieli siatkarze Skry i Wifamy, w grze byli również gospodarze.

Okazało się, że mistrza województwa łódzkiego wyłonił już pierwszy mecz pomiędzy Wifamą a Skrą. Łodzianie pewnie wygrali 3:1 i zapewnili dobie pierwsze miejsce w turnieju, gwarantując tym samym medal tomaszowianom, choć jeszcze nie było wiadomo jaki. W drugim spotkaniu Bzura Ozorków pokonała 3:1 UKS MG13, spychając tym samym Skrę z podium i zdobywając srebrne medale. Brązowe medale i awans do 1/8 finału mistrzostw Polski przypadły Lechii Tomaszów Mazowiecki.