wtorek, 19 marca 2013 20:31

Leżajsk. Finał Mistrzostw Polski Juniorów.

Pięć dni, pięć meczów. "Oby ostatni niedzielny mecz w wykonaniu naszych juniorów był ostatnim meczem turnieju" - tego życzyli  kibice oraz rodzice siatkarzom bełchatowskiej Skry, którzy dzisiaj rano wyjechali do Leżajska, żeby od środy do niedzieli rywalizować o tytuł Mistrza Polski Juniorów w piłce siatkowej.

- Turniej finałowy jest niezwykle ciężki i wymagający. W ciągu pięciu dni trzeba wygrać pięć meczów, żeby osiągnąć najwyższy cel. Tam nie ma czasu na stres, błędy i przestoje, a jeżeli takie się pojawią to przeciwnik wykorzysta je bez skrupułów... tam nie ma słabych - relacjonuje jeden z zawodników, który znalazł się w czternastoosobowej ekipie powołanej przez trenera Roberta Brzozowskiego.

 

Pierwsze spotkanie w wykonaniu naszych siatkarzy to turniejowy mecz numer III, w którym przeciwnikiem będzie KS Jastrzębski Węgiel II. Mecz rozegrany zostanie w środę około godziny 16:00. W czwartek ekipa Brzozowskiego zmierzy się z AZS Olsztyn. Większa część naszych zawodników doskonale zna ten zespół z rozgrywek Młodej Ligi, który uplasował się w rundzie zasadniczej ML na dziewiątym miejscu i nie bierze udziału w rozgrywkach play off, jednak ostatnie spotkanie z olsztynianami w Bełchatowie pokazało, że jest to zespół z charakterem, który walczy do samego końca. W piątek, ostatni mecz w grupie, Skra zagra z KS Metro Warszawa. Sobota i niedziela to czas na rozgrywki półfinałowe i finałowe. Dwa najlepsze zespoły z grup walczyć będą o medale, zespoły z miejsc trzecich i czwartych zagrają o miejsca V-VIII.

Do drużyny Skry na turniej finałowy dołączyło dwóch zawodników, którzy są aktualnie wypożyczeni do klubu występującego w rozgrywkach PlusLigi - AZS Częstochowa, jednak dzięki przepisowi, który mówi, że "jeżeli klub pozyskujący(Częstochowa) nie posiada drużyny w danej kategorii młodzieżowej zawodnik może brać udział w rozgrywkach młodzieżowych w danej i wyższej kategorii wiekowej wyłącznie w klubie, który posiada kartę zawodnika" będą oni mogli zagrać wraz ze swoimi kolegami w turnieju finałowym. Mowa tu o rozgrywającym - Marcinie Januszu oraz libero Kacprze Piechockim.

Wszystkie mecze turnieju będzie można obejrzeć na żywo w internecie a transmitować będzie je portal: http://imprezylive.pl

Grafik meczów rozgrywanych w ramach Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Polski Juniorów:

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 3141 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 19 marca 2013 21:38

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy