środa, 29 maja 2013 09:57

Podsumowanie sezonu 2012/2013

Czwarte miejsce w Polsce juniorów, awans kadetek do półfinałów mistrzostw Polski oraz dwa ścisłe finały o mistrzostwo województwa łódzkiego, to osiągnięcia bełchatowskich siatkarzy w sezonie 2012/2013. Nadszedł czas na podsumowanie.

PIŁKA SIATKOWA


Grupy męskie

Juniorzy ? 1994/1995 ? (Robert Brzozowski). Złoty medal mistrzostw województwa dał awans bezpośrednio do turnieju ćwierćfinałowego o Mistrzostwo Polski. Ćwierćfinał rozegrany został w Warszawie, nasz zespół zajął w nim drugie miejsce, premiowane awansem do dalszych rozgrywek. Turniej półfinałowy rozegrany został w Gdańsku i tam również nasi juniorzy zajęli drugie miejsce oraz uzyskali awans do turnieju finałowego. Finał rozegrany został w Leżajsku a podopieczni trenera Roberta Brzozowskiego zajęli w nim czwarte miejsce.
Zespół biorący udział w rozgrywkach centralnych stanowili zawodnicy na co dzień grający w rozgrywkach Młodej Ligi (cztery osoby), zawodnicy trenujący w spalskim SMSie (trzy osoby) oraz siatkarze, którzy trenowali cały sezon pod okiem trenera Brzozowskiego i grali rozgrywki juniorów (dziewięć osób). Na turniej finałowy do zespołu Skry dołączyli również dwaj zawodnicy występujący w rozgrywkach PlusLigi - Kacper Piechocki i Marcin Janusz.
Nasi zawodnicy powoływani byli do młodzieżowych reprezentacji Polski i tak Kacper Piechocki, Krzysztof Bieńkowski, Piotr Badura, Łukasz Pietrzak oraz Jan Fornal z reprezentacją Polski Kadetów wywalczyli w kwietniu bieżącego roku wicemistrzostwo Europy. Nagrodę indywidualną dla najlepszego Libero w Europie otrzymał wychowanek klubu ? Kacper Piechocki.
Zawodnicy z rocznika 1994 (12 osób) zakończyli w tym sezonie wiek juniora.Kadeci - 1996/1997 - (Marcin Kubat) ? zespół bez większych problemów awansował do turnieju finałowego o mistrzostwo województwa łódzkiego. Turniej finałowy niestety nie był zbyt szczęśliwy dla naszych kadetów, którzy jednym setem przegrali brązowy medal i szansę dalszej gry w rozgrywkach centralnych. Rocznik 1996 to pierwszy rocznik w klasach licealnych objęty programem SOS (Siatkarskie Ośrodki Szkolne) wdrożonym przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystki.
W nadchodzącym sezonie rocznik 1996 w połączeniu z rocznikiem 1995 występował będzie w rozgrywkach juniorów, natomiast rocznik 1997 i 1998 w rozgrywkach kadetów.Młodzicy I - 1998 - (Monika Stasiak) ? zespół młodzików brał udział w rozgrywkach turniejowych o mistrzostwo województwa łódzkiego. Wychowankowie Skry zagrali w finale, w którym zajęli czwarte miejsce. W nadchodzącym sezonie rocznik 1998 w połączeniu z rocznikiem 1997 występował będzie w rozgrywkach kadetów.Młodzicy II - 1999 - (Marek Kwieciński) ? zespół, który wystartował pierwszy raz w rozgrywkach wojewódzkich. Rozgrywki toczone były, podobnie jak w przypadku młodzików I, turniejowo a podopieczni trenera Kwiecińskiego uplasowali się ostatecznie na dwunastym (przedostatnim) miejscu w województwie. Rocznik 1999 to pierwszy rocznik w klasach gimnazjalnych objęty programem SOS (Siatkarskie Ośrodki Szkolne) wdrożonym przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystki.


Grupy żeńskie

Juniorki - 1994/1995 - (Piotr Narejko) ? zespół juniorek nie awansował do ścisłego finału o mistrzostwo województwa. W ?finale B? o miejsca V ? VIII nasze siatkarki wygrały wszystkie swoje mecze i ostatecznie zakończyły sezon na miejscu piątym. Ten sam zespół brał udział w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Kobiet w których w końcowej kwalifikacji zajął czwarte miejsce.
W nadchodzącym sezonie kilka zmian personalnych. Pięć zawodniczek skończyło wiek juniorski.Kadetki - 1996/1997 - (Piotr Cyniak) ? brązowy medal w turnieju finałowym województwa łódzkiego dało awans do turnieju 1/8 Mistrzostw Polski. Turniej 1/8 rozegrany został w Lublinie a nasze zawodniczki zajęły w nim pierwsze miejsce premiowane grą w ćwierćfinałach. Turniej ćwierćfinałowy rozegrany został w Nowym Sączu. Druga lokata i awans do półfinałów. Na półfinałach rozgrywanych w Malborku, kadetki Skry zakończyły udział w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Trzecie miejsce w grupie półfinałowej sklasyfikowało ostatecznie nasz zespół miejscach pomiędzy dziewiątym a dwunastym w Polsce. Warto podkreślić, że zespół składa się wyłącznie z wychowanek Klubu i co roku awansuje do rozgrywek centralnych o mistrzostwo Polski.Młodziczki - 1998/1999 - (Beata Kuligowska) ? podobnie jak zespół młodzików trenera Kwiecińskiego zespół młodziczek pierwszy raz brał udział w rozgrywkach turniejowych o mistrzostwo województwa łódzkiego. Wychowanki Skry zajęły ostatecznie dziewiętnaste miejsce na dwadzieścia jeden w województwie.PŁYWACY

Zimowe Mistrzostwa Polski - Dębica
Zaleski Piotr
- ?finał B? 100m zmiennym
- ?finał B? 200 m zmiennym
Mielczarek Filip
- ?finał B? 100m zmiennym
- ?finał B? 400m zmiennym

Letnie Mistrzostwa Polski - Gliwice
Zaleski Piotr
- ?finał B? 200 m zmiennym
Mielczarek Filip
- ?finał B? 200 m zmiennym

Mistrzostwa Polski - Olsztyn
Klimczak Adrianna
- ?finały A? na 50m i 100m dowolnym
- ?finały A? na 50m i 100m grzbietowym
Kotas Wiktor
- ?finał A? na 100 dowolnym,
- ?finał B na 50 grzbietowym
Rzepczyńska Patrycja
- ?finał A? na 100m dowolnym

Międzynarodowe zawody o Puchar Roztocza
Nasi zawodnicy Mielczarek Filip, Zaleski Piotr, Klimczak Ada oraz Kotas Wiktor znaleźli sie w ?finałach A? na swoich koronnych dystansach.

Międzynarodowe zawody o puchar Velka Cena w Ostrawie
Ada Klimczak wywalczyła 8 miejsce na 100 m dowolnym.

W zawodach w województwie łódzkim nasi zawodnicy zajmują miejsca w pierwszej trójce. Wyróżniającymi sie zawodnikami w bełchatowskiej sekcji pływackiej, oprócz wyżej wymienionych są: Burzyński Kamil, Pytlewski Adam, Kaczmarek Kacper oraz Bednarek Zuzanna.

Miniony sezon należy uznać jako udany. Szczególnie cieszą powołania naszych zawodników do młodzieżowych Reprezentacji Polski ? Marcina Janusza oraz Kacpra Piechockiego (reprezentacje juniorów oraz kadetów) Macieja Muzaja (reprezentacja juniorów) oraz Krzysztofa Bieńkowskiego, Piotra Badury, Łukasza Pietrzaka oraz Jana Fornala (reprezentacja kadetów).
Oprócz tego nasi zawodnicy i zawodniczki byli licznie powoływani do Kadry Województwa niemal w każdej kategorii wiekowej zarówno męskiej jak i żeńskiej.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 2205 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 maja 2013 10:26

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy