czwartek, 19 września 2013 11:52

Sezon 2013/2014 czas rozpocząć.

Po długiej wakacyjnej przerwie, przyszedł czas na początek rozgrywek w nowym sezonie. Już 28 września, na parkietach zobaczymy zespoły młodzików, które swoimi występami otworzą oficjalnie nowy sezon 2013/2014 siatkówki wojewódzkiej w regionie łódzkim.

Młodzicy Skry I, rocznik 1999, których trenerem w tym sezonie jest Robert Malicki, zagrają swój pierwszy turniej w Bełchatowie. Turniej rozegrany będzie w hali Energia i rozpocznie się on o godzinie 10:00. Mecze rozgrywane będą na dwóch boiskach jednocześnie. Zespół Skry w turnieju zmierzy się z ekipami: Volley 5 Piotrków Trybunalski, UKS Młodzik Zduńska Wola oraz UKS MG 13 Łódź.

Młodzicy Skry II, rocznik 2000, których w tym sezonie poprowadzi trener Sławomir Augustyniak, na swój pierwszy turniej pojadą do Tomaszowa Mazowieckiego. W turnieju grupy C, zagrają tylko trzy zespoły. Oprócz gospodarza, KS Lechii Tomaszów Mazowiecki i Skry Bełchatów w zmaganiach uczestniczył będzie drugi zespół łódzkiej Wifamy.

W niedzielę, również do Tomaszowa Mazowieckiego wybiorą się kadetki Skry, prowadzone przez duet trenerski Piotra Cyniaka i Piotra Narejko. W porównaniu do poprzedniego sezonu w rozgrywkach kadetek doszło do dużych zmian w systemie rozgrywek. Pierwszą istotna zmianą jest przeniesienie rozgrywek z piątku na niedzielę. Drugą poważną zmianą jest sam system rozgrywek, który został zaczerpnięty z praktykowanego już w łódzkich rozgrywkach młodzieżowych (młodzikach i młodziczkach). System turniejowy, bo taki został przyjęty w sezonie 2013/2014, to taki system w którym, po rozegranym turnieju ostatni zespół w danej  grupie spada do grupy niższej, natomiast najlepszy zespół w danej grupie awansuje do grupy wyższej. Cała liga kadetek podzielona zostanie na siedem, trzyzespołowych grup i rozegra łącznie siedem turniejów, nie licząc finałów województwa. Zespoły, przez cały czas trwania turniejów "ligowych" zbierają punkty (odpowiednie za zajęcie miejsca w danej grupie w danym turnieju), ponieważ cztery najlepsze po siedmiu turniejach zagrają w finale województwa. W tomaszowskim turnieju, kadetki Skry zmierzą się z gospodyniami ? Dargfilem Tomaszów oraz UKS Lider Konstantynów Łódzki.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Czytany 2691 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 19 września 2013 13:16

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy