poniedziałek, 21 października 2013 08:08

Młodzicy w Wieluniu bez awansu.

Turniej ligowy młodzików w Wieluniu można uważać za połowicznie udany. Zespół Skry I, grając w grupie B, mając za przeciwników zespoły Siatkarza Wieluń, Wifamę II Łódź, Juvenia Rawa Mazowiecka, niestety nie był w stanie uzyskać awansu do grupy A.

W pierwszym meczu nasi siatkarze stanęli na przeciw Siatkarza Wieluń. Początek był bardzo obiecujący. Bełchatowianie od początku narzucili swój styl gry, choć popełniali błędy to odskoczyli przeciwnikowi na kilka punktów i spokojnie prowadzili grę. Po drugiej stronie w zespole Siatkarza cały ciężar gry w ataku wziął na siebie Tomasz Stysiak (205 cm wzrostu). On sam nie był jednak w stanie odrobić całej straty. Set pierwszy, po w miarę dobrej grze naszego zespołu, na konto bełchatowian 25:21. Po zmianie stron uwagi trenera nie dotarły jednak do zespołu Skry. Słaby początek, zdenerwowanie a może bardziej stres przed błędami sparaliżował zespół. Nie pomogły zmiany i po słabej grze Siatkarz wyrównał stan rywalizacji na 1:1. Decydująca partia spotkania od początku była wyrównana. Punkt za punkt, gra była zacięta. Zmiana stron przy stanie 8:7 dla Siatkarza Wieluń. Po zmianie stron ekipie z Bełchatowa udaje się wyjść na prowadzenie 10:9. Przy kolejnej akcji błąd sędziego (nie zauważył przeszkodzenia w wystawie) i zamiast 11:9 zrobiło się 10:10. Dwa błędy w końcówce spowodowały nerwowość na boisku i niestety mecz kończy się zwycięstwem siatkarzy z Wielunia 2:1, ostatni set do 11.
Jak się później okaże, był to decydujący mecz o awansie do mocniejszej grupy.

Siatkarz Wieluń - EKS Skra Bełchatów  2:1 (-21,17,11)
Skład Skry : Nowak W, Kobylański J, Adamczyk S, Marciniak M, Członka G, Dzwonek J, oraz Jadwiszczak B, Matyśkiewicz D.

Drugie wyjście na parkiet z zespołem Wifamy II Łódź ze zmianami w składzie przyniosło troszkę lepszą grę na siatce. W trakcie seta było kilka zmian, bo wynik zdecydowanie pozwolał na wypróbowanie kilku wariantów. Łodzianie nie byli w stanie przeciwstawić się żadnym elementem. Wygrana do 14. Po zmianie stron, nastąpiło to, czego się zawsze obawiamy. Zbyt łatwo wygrany set powoduje rozprężenie w szeregach Skry. Oczekiwanie na to, że przeciwnik będzie popełniał błędy przynosi odwrotny skutek. Gra w kontakcie punktowym doprowadziła do zaciętej końcówki. Wifama prowadziła już 23:22. Jednak po dobrej zagrywce i udanej grze na siatce wygrywamy 25:23. Cały mecz 2:0. Styl gry pozostawia jednak wiele do życzenia.

KS Wifama Łódź - EKS Skra Bełchatów 0:2 (-14,-23)
Skład Skry: Nowak W, Stanowski A, Adamczyk M, Posmyk B, Członka G, Matyśkiewicz D, oraz Jadwiszczak B, Marciniak M, Grzywacz A.

Ostatni mecz z Juvenią bez historii. Dwa krótkie sety, w których grali wszyscy zawodnicy. Trener dokonywał dużo zmian, żeby wszyscy mieli możliwość zagrania. Pod pełną kontrolą wygrywamy pierwszą partię do 11, drugą do 13 a w konsekwencji cały mecz 2:0. Jak się okazało na awansie zaważył pierwszy mecz w turnieju z Siatkarzem Wieluń. To właśnie gospodarze uzyskali awans do grupy A. Następny turniej już za tydzień, gdzie nasz zespół powalczy o wyjście z grupy B.

MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka - EKS Skra Bełchatów  0:2 (-11,-13)

Skład Skry : Nowak W, Kobylański J, Adamczyk S, Stanowski A, Członka G, Dzwonek J oraz Krasoń K, Perek J, Jadwiszczak B, Marciniak M, Matyśkiewicz D,