wtorek, 27 maja 2014 11:03

Seniorki bez awansu.

Dwa pojedynki barażowe pomiędzy seniorkami Skry Bełchatów i UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina zakończyły się remisem, jednak lepszy stosunek setów na korzyść ekipy z Murowanej Gośliny dał im utrzymanie w szeregach drugoligowców.

Po pierwszym meczu, który rozgrywany był na terenie naszych rywalek, w głowach i sercach bełchatowianek pojawiła się realna szansa na awans do II ligi. Zwycięstwo 3:2 na terenie doświadczonych, drugoligowych siatkarek to nie lada wyczyn w wykonaniu młodych dziewczyn ze Skry. Rewanżowy mecz rozegrany został w minioną sobotę w Bełchatowie. Każde zwycięstwo ekipy prowadzonej przez Piotra Cyniaka i Piotra Narejko dawało upragniony awans. Mecz rewanżowy zaczął się po myśli bełchatowianek. Bardzo dobra zagrywka, konsekwencja w bloku i mocne ataki dały zwycięstwo w pierwszej partii do 20. W kolejnych partiach role się odwróciły. Brak skutecznej zagrywki z naszej strony pozwolił siatkarkom z Murowanej na wyprowadzanie ataków przy pojedynczym bloku. Mocna i skuteczna zagrywka była już atutem ekipy przyjezdnej. Niestety trzy kolejne partie rozstrzygnięte na korzyść UKS Zielone Wzgórza, kolejno do 18, 21, i 14, zakończyły nadzieję na II ligę żeńską w Bełchatowie. Pomimo niekorzystnego wyniku, siatkarkom Skry należą się ogromne brawa i słowa uznania za ciężką pracę i zaangażowanie w całym sezonie 2013/2014.

Mecz seniorek był ostatnim oficjalnym meczem, zespołów młodzieżowych Skry Bełchatów, rozegranym w sezonie 2013/2014.

EKS Skra Bełchatów - UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 1:3 (25:20, 18:25, 21:25, 14:25)

EKS Skra: Pietruszka, Wojtania, Plucińska, Cyniak, Cieślak, Sobańska, Rostojek (libero) oraz Mirowska, Sobieraj, Janucik, Chmielewska

Zielone Wzgórza: Kucharska, Stamm, Urbańska, Kiestrzyńska, Mazurczak, Byczyńska, Stenzel (libero) oraz Łowigus, Ochmann

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1469 razy

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy