piątek, 10 października 2014 21:40

Ruszają rozgrywki młodzieżowe.

Po blisko pięciu miesiącach przerwy ruszają rozgrywki młodzieżowe o mistrzostwo województwa łódzkiego. Jako pierwsze, na parkiecie Łódzkiego Klubu Sportowego, zaprezentują się najmłodsze siatkarki EKS Skry, które zagrają w turnieju eliminacyjnym w kategorii młodziczek.

Zespół młodziczek składa się z zawodniczek urodzonych w 2000 roku i młodszych, a trenerem zespołu jest Beata Kuligowska. Turniej rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę (12 października). Nasze siatkarki zmierzą się z zespołami Włókniarza Zgierz, UKSu Ozorków, Akademii Siatkówki Zduńska Wola oraz gospodyniami turnieju ŁKS Łódź.

Kolejnym zespołem, który zainauguruje rozgrywki już w najbliższą niedzielę są juniorki, które na własnym boisku podejmować będą siatkarki Abis - SP 64 Budowlani Łódź. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 12 października o godzinie 11:00 w hali PG Nr 3 mieszczącej się przy ulicy Edwardów 5. Zespół juniorek poprowadzi duet trenerski Piotr Cyniak i Piotr Narejko. Ciekawostką rozgrywek jest rekordowo mała ilość zgłoszonych zespołów. W sezonie 2014/2015 siatkarki Skry rywalizować będą tylko z pięcioma ekipami, a trzy z nich to zespoły z Łodzi. Organizator rozgrywek zrezygnował z organizacji turniejów półfinałowych i finałowych o mistrzostwo województwa, a więc już po rozegraniu dwóch rund zasadniczych poznamy najlepsze ekipy ziemi łódzkiej.

W najbliższy weekend współzawodnictwo zainaugurują również juniorzy, jednak Energetycy swój pierwszy mecz zagrają dopiero 19 października. Powodem takiej sytuacji jest nieparzysta ilość zespołów, które zgłosiły się do rozgrywek. Ilość zespołów jest również rekordowo niska. Do rywalizacji stanie tylko siedem zespołów. W przypadku juniorów, turniej finałowy o mistrzostwo województwa zostanie jednak rozegrany.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 2793 razy

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy