poniedziałek, 18 maja 2015 11:30

Świetny turniej na zakończenie sezonu ligi wojewódzkiej.

Piękne obrony, mocne ataki, wyśmienite zagrywki i walka o każdy punkt. Tak w wielkim skrócie można opisać turniej finałowy o awans do 2 ligi kobiet, który rozgrywany był w miniony weekend w hali PG 3 w Bełchatowie. O prawo do gry w wyższej klasie rozgrywkowej do Bełchatowa przyjechały rywalizować siatkarki SKF KS Poznań, TKS Tychy oraz UKS Marba Sędziszów Małopolski.

Pierwszy dzień turnieju wskazał już faworytów, którzy będą walczyć bezpośrednio ze sobą o awans. W Pierwszym meczu tego dnia gospodynie pokonały gładko UKS Marbę Sędziszów Małopolski 3:0, podobnie jak TKS Tychy, który takim samym stosunkiem pokonał SKF KS Poznań. Drugiego dnia już wszystko mogło nabrać nieoczekiwanego zwrotu. W Pierwszym meczu siatkarki z Tych grały z sędziszowiankami, które mocno postawiły się faworytkom tego meczu. Ostatecznie to zawodniczki z Tych schodziły zwycięskie z parkietu (3:1), ale dwa ostatnie sety tego meczu to był już ten drugi etap turnieju, w którym zaczęła się walka jak równy z równym. Drugi mecz tego dnia to pojedynek Skry i SKF Poznań. To był siatkarski thriller, w którym piękną i zaciętą grę obydwu zespołów przyćmiewali sędziowie. Jednak nie byli oni w stanie popsuć szyków naszej drużynie, która pokonała ekipę SKFu 3:2. Pierwszy niedzielny mecz to pojedynek o 3 miejsce w grupie, w którym poznanianki pokonały 3:2 sędziszowianki. Drugi mecz niedzielny i zarazem ostatni mecz turnieju był decydującym o awansie do 2 ligi. Siatkarki Skry podejmowały TKS Tychy. Pierwszy set był bardzo obiecujący, ponieważ zakończył się zwycięstwem 25:19. Niestety w kolejnych dwóch setach sytuacja się odmieniła. To siatkarki z Tych brylowały na parkiecie, a na ich wyśmienite zagrania z krótkiej bądź prawego ataku nie było recepty. Dopiero czwarty set wlał w serca naszych siatkarek chęć i wolę zwycięstwa. Przy prowadzeniu 16:11 gra naszego zespołu niestety stanęła, a zawodniczki TKSu wykorzystały tą chwilę słabości i pokonały w tym secie bełchatowianki i w całym meczu zwyciężyły 3:1.

Podsumowując sezon w wykonaniu podopiecznych Piotrów Cyniaka i Narejko można z całą pewnością powiedzieć że był bardzo udany. Zaangażowanie siatkarek i poczynania całego zespołu przechodziły oczekiwania kibiców. Szczególne podziękowania należą się tegorocznym maturzystkom, wychowankom naszego klubu, które przez wiele lat godnie i z ogromnymi sukcesami reprezentowały nasz klub, nasze miasto.
Niedzielny mecz siatkarek był ostatni meczem zółto-czarnych w sezonie 2014/2015.

Skład zespołu Skry w rozgrywkach wojewódzkich:
Chmielewska Justyna, Cieślak Katarzyna, Cyniak Aleksandra, Grzybek Patrycja, Kaczmarek Kinga, Mirowska Justyna, Pawelus Katarzyna, Pietruszka Cecylia, Sadzińska Joanna, Siemieniuk Karolina, Smolarz Monika, Sobieraj Agnieszka, Stasiak Magda, Węgrzyn Magdalena, Włodarczyk Karolina, Włódarczyk Patrycja, Wojtania Aleksandra

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Czytany 2401 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 grudnia 2015 10:37

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy