piątek, 30 grudnia 2016 10:54

Juniorzy w półfinałach województwa. Podsumowanie roku 2016.

Dobiegł końca sportowy rok 2016 w wykonaniu zespołów młodzieżowych Energetycznego Klubu Sportowego Skra Bełchatów, w którym osiem zespołów walczyło o jak najlepsze wyniki w rozgrywkach wojewódzkich.

Najmłodsze zawodniczki, zespół młodziczek prowadzony przez panią Beatę Kuligowską, rozegrał w pierwszej połowie bieżącego sezonu 4 turnieje wojewódzkie, po których plasuje się na 12 miejscu w klasyfikacji generalnej województwa. W rozgrywkach bierze udział 24 zespoły.
Zespół kadetek, którego trenerem jest pani Tetyana Borzykh, świetnie spisuje się w tegorocznych rozgrywkach. Dziewczęta zajmują aktualnie 5 miejsce w województwie (1 miejsce w ligowej grupie B) i jeżeli utrzymają taką formę w trzech kolejnych meczach awansują do najlepszej czwórki województwa. Niestety wyjątkowo w tym roku finał wojewódzki kadetek rozgrywany będzie w gronie tylko trzech najlepszych zespołów po rundzie zasadniczej, a czwarty zespół, pozostaje tylko i aż czwartym zespołem województwa w rozgrywkach kadetek. Jest to sytuacja wyjątkowa, ponieważ we wszystkich pozostałych kategoriach wiekowych finał będzie rozgrywany w minimum 4 zespoły.
Najstarszy zespół w rozgrywkach żeńskich to prowadzone przez pana Piotra Narejko juniorki. Zespół ten w 8 meczach zdobył tylko 6 punktów, zajmując tym samym 4 miejsce w grupie i nie uzyskał awansy do turnieju finałowego. Dziewczęta zakończyły już sezon w rozgrywkach juniorek, jednak pozostało im jeszcze 6 meczów w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Kobiet, która wystartuje 29 stycznia 2017r.

Dwa najmłodsze zespoły w rozgrywkach sekcji męskiej to zespoły młodzików prowadzone przez trenerów Małgorzatę Augustyniak i Michała Mękarskiego.
Aktualny sezon to dla najmłodszej ekipy prowadzonej przez trener Augustyniak to pierwszy sezon w oficjalnych rozgrywkach wojewódzkich. Drużyna, po 6 turniejach wojewódzkich, zajmuje 8 miejsce na 11 zespołów biorących udział w rozgrywkach. Ich starsi koledzy, których opiekunem jest pan Mękarski, są bliscy finału wojewódzkiego, zajmując aktualnie 2 pozycję w województwie.
Zespół kadetów prowadzony przez trenera Piotra Cyniaka zakończył już udział w rozgrywkach wojewódzkich. 4 miejsce w grupie nie dało możliwości gry w turniejach półfinałowych.
W podobnej sytuacji jest młodszy zespół juniorów, którego trenerem jest pani Monika Stasiak. Zespół zakończył rozgrywki na 5 miejscu w swojej grupie.
Pierwsze miejsce w grupie zajął natomiast starszy zespół juniorów, który pod opieką trenera Radosława Kolanka rozegra w Bełchatowie (6 - 8 styczeń) turniej półfinałowy juniorów, w którym powalczy o prawo udziału w ścisłym finale województwa do którego awansują tylko 4 najlepsze zespoły, z dwóch równolegle rozgrywanych turniejów półfinałowych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 1370 razy

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy