wtorek, 07 lutego 2017 10:17

Juniorzy wicemistrzami województwa.

Juniorzy EKS Skra Bełchatów zostali wicemistrzami województwa łódzkiego. Podopieczni Radosława Kolanka w finałowym turnieju w Tomaszowie Mazowieckim wygrali dwa z trzech rozegranych spotkań i awansowali do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

W miniony weekend w Tomaszowie Mazowieckim rozgrywany był turniej finałowy juniorów o mistrzostwo województwa łódzkiego w piłce siatkowej. Oprócz gospodarza Lechii Tomaszów Mazowiecki w turnieju brały udział zespoły EKS Skra Bełchatów, Bzura Ozorków oraz Wifama Łódź.
Pierwszego dnia turnieju nasz zespół zmierzył się z Wifamą Łódź, która swój skład na turniej finałowy wzmocniła aż 5 zawodnikami SMS Spała. Nasi siatkarze byli o krok od sprawienia wielkiej niespodzianki i mecz zakończył się dopiero tie breakiem, który na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Łodzi.
W drugim dniu zmagań naszym przeciwnikiem była Bzura Ozorków, która dzień wcześniej zanotowała zwycięstwo w pięciosetowym pojedynku nad zespołem gospodarza. Ten fakt nie wystraszył jednak naszych graczy i szybko rozprawili się oni w trzech setach ze swoim przeciwnikiem.
Trzeci dzień turnieju dla naszego zespołu był decydujący o układzie w tabeli, a dla naszego przeciwnika był to mecz o być albo nie być w rozgrywkach centralnych. Nasza drużyna pokazała wolę walki i w czterech setach zwyciężyła spotkanie, zdobywając tym samym srebrny medal mistrzostw województwa łódzkiego.

Drużyna juniorów uzyskała awans do rozgrywek centralnych (1/4 Mistrzostw Polski Juniorów). Turniej rozegrany zostanie w dniach 23 - 26 luty 2017r., a jego gospodarzem będzie AKS Rzeszów.
Nasz zespół zagra w podgrupie B z najlepszym zespołem woj. lubelskiego (UKS Serbinów Biała Podlaska) oraz trzecią drużyną woj. podkarpackiego, Karpaty Krosno. W podgrupie A zmierza się zespoły: AKS Rzeszów, wicemistrz woj. świętokrzyskiego SMS Ostrowiec Świętokrzyski oraz brązowy medalista woj. lubelskiego, TPS Lublin.

Wyniki meczów turnieju półfinałowego:
Wifama Łódź ? EKS Skra Bełchatów 3:2 (25:12, 25:15, 25:27, 14:25, 15:11)
EKS Skra Bełchatów ? Bzura Ozorków 3:0 (25:16, 25:17, 25:23)
EKS Skra Bełchatów ? Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (17:25, 25:15, 25:18, 25:22)