Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 05 lutego 2018 09:41

EKS Skra - KS Wifama Łódź (video)

Emocje po finale województwa powoli opadają. Zachęcamy do przeczytania relacji tekstowej z decydującego meczu pomiędzy EKS Skra a KS Wifama Łódź. Już niedługo na naszej stronie podsumowanie całego turnieju.

Relacja dzięki uprzejmości belsport.pl:

Mecz lepiej rozpoczęli łodzianie, którzy wygrali partię otwarcia 18:25. W drugim secie Skra przegrywała już kilkoma punktami, ale od stanu 10:14 na boisku dominowali już tylko gospodarze. Siatkarze Wifamy zaczęli masowo popełniać błędy, a bełchatowianie mocno uwierzyli we własne możliwości, co przełożyło się na wręcz bezbłędną siatkówkę. Zwycięstwa do 17, 13 i 17 dały końcowy sukces i mistrzostwo Łódzkiego. - Spodziewaliśmy się, że z Wifamą będzie ciężki mecz. Od zawsze walczymy z nimi o prymat w regionie. To dla nas wielki zaskoczenie, że dziś wygraliśmy tak łatwo - mówi Sawicki, kapitan EKS Skra.

W pierwszym secie rywale nas trochę zaskoczyli, na początku przycisnęli. Z czasem jednak zaczęliśmy grać swoją grę. W tym sezonie powroty mamy bardzo dobre, to jest nasz atut - dodaje. Jego słowa potwierdza Przemysław Stąsiek, libero żółto-czarnych. - Od połowy drugiego seta złapaliśmy falę, na której popłynęliśmy już do końca. Nie ukrywam, że potrzebowaliśmy kilka dobrych akcji na przełamanie. Potem było już według naszej myśli - mówi. - Naszym celem od początku był powrót mistrzostwa do Bełchatowa. Wiedzieliśmy, że jesteśmy lepsi od przeciwnika i po prostu musieliśmy to udowodnić na boisku - zdradza Stąsiek.

Spełniliśmy jedno ze swoich marzeń. Byliśmy w bardzo ciężkiej sytuacji kadrowej, może z boku tego nie było widać, ale poradziliśmy sobie z tym doskonale. Dzisiaj na rozegraniu mecz zaczął Dawid Filipek, na ten moment jeszcze kadet, ale jego zaangażowanie zostało wynagrodzone. Rozpoczął ten mecz jako pierwszy, ponieważ nominalny zastępca Wiktora Nowaka - Maciej Kurnicki - był mocno przeziębiony. Jako zespół wyszliśmy z dużych opresji, daliśmy radę - to z kolei słowa Radosław Kolanka. - Cały czas chłopakom wpajam, że jeden set to jeszcze nie cały mecz. Zawsze trzeba chcieć wrócić do gry. W szatni też zawsze powtarzam, że mamy silną kadrę. Cały czas walczę i zabiegam o to, aby tak było. Każdy ma wiedzieć jaka jest jego rola w zespole i ma się czuć jego ważną częścią. Dzisiaj to udowodniliśmy, bo zagrali chłopcy, którzy zaczęli mecz na ławce rezerwowych, a weszli na boisko i pokazali się z bardzo dobrej strony. Dzięki temu wróciliśmy do swojej dobrej gry, m.in. byliśmy cierpliwi w ataku, "siedziała" nam zagrywka - dodaje.

Myślę, że to mistrzostwo nam się należało, choćby z uwagi na ciężką pracę jaką wykonaliśmy - mówi jasno Sawicki, a Stąsiek dodaje, że jako drużyna nikogo się nie bali. - Aczkolwiek czuliśmy respekt przed każdym rywalem. Nie ukrywam jednak, że idziemy dalej po swoje - tłumaczy młody libero. - Przez cztery dni wygraliśmy wszystkie spotkania, więc myślę że nie można nam nic zarzucić. O to też nam chodziło. Mamy marzenia i chcemy je spełniać, a przez pryzmat województwa daliśmy jasny sygnał, że jesteśmy silni - cieszy się opiekun złotej drużyny. Cel na etap centralny rozgrywek juniorskich? Podium. - Myślimy o medalach Mistrzostw Polski. Broń boże, nie wieszamy ich jeszcze na szyjach, ale chcemy o nie walczyć i zrobić wszystko aby ten cel spełnić - mówi w imieniu drużyny jej trener.

Turniej finałowy o mistrzostwo województwa łódzkiego juniorów. Bełchatów, 31.01 ? 04.02

Komplet wyników:

31 stycznia 2018r. (środa)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki ? KS Wifama Szkoła Gortata Łódź 0:3 (16:25, 15:25, 24:26)
MKS Bzura Ozorków ? ULKS MOSiR Sieradz 1:3 (26:28, 25:21, 21:25, 25:27)

1 lutego 2018r. (czwartek)
KS Wifama Szkoła Gortata Łódź ? MKS Bzura Ozorków 3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:23)
EKS Skra Bełchatów ? KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:21, 25:19, 25:19)

2 lutego 2018r. (piątek)
MKS Bzura Ozorków ? EKS Skra Bełchatów 1:3 (15:25, 13:25, 25:21, 18:25)
ULKS MOSiR Sieradz ? KS Wifama Szkoła Gortata Łódź 0:3 (12:25, 19:25, 15:25)

3 lutego 2018r. (sobota)
EKS Skra Bełchatów ? ULKS MOSiR Sieradz 3:0 (25:12, 25:9, 25:10)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki ? MKS Bzura Ozorków 3:0 (26:24, 25:20, 27:25)

4 lutego 2018r. (niedziela)
ULKS MOSiR Sieradz ? KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (19:25, 14:25, 19:25)
KS Wifama Szkoła Gortata Łódź ? EKS Skra Bełchatów 1:3 (25:18, 17:25, 13:25, 17:25)

Klasyfikacja końcowa:
1. EKS Skra Bełchatów (12 punktów)
2. KS Wifama Szkoła Gortata Łódź (9 punktów)
3. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki (6 punktów)
4. ULKS MOSiR Sieradz (3 punkty)
5. MKS Bzura Ozorków (0 punktów)

W rozgrywkach 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów województwo łódzkie reprezentować będą trzy najlepsze drużyny województwa. Poza Skrą i Wifamą będzie to Lechia Tomaszów Mazowiecki. W I etapie centralnym MP (ćwierćfinał) weźmie udział 48 zespołów podzielonych na 8 grup po 6 drużyn, gdzie awansują po dwa zespoły. W półfinale będzie to już 16 ekip (4 grupy po 4 drużyny, awans dwóch z nich), a w finale najlepsza ósemka. Grupy 1/4 MP wyłoni losowanie, w którym obowiązywać będą trzy koszyki, a każda grupa zostanie podzielona na dwie podgrupy (A i B). Losowanie ustali również składy grup półfinałowych i finałowych. Juniorzy swój ćwierćfinał rozegrają w terminie 15-18 lutego.

Autor: Kamil Haładaj / belsport.pl