piątek, 16 lutego 2018 18:50

Drugi dzień turnieju: Juniorzy w najlepszej czwórce

Juniorzy Skry wygrywając z Nowym Tomyślem pierwszego seta zagwarantowali sobie grę o miejsca I-IV. Szansę na awans do półfinału MP, oprócz naszego zespołu, mają jeszcze zespoły z Warszawy, Bydgoszczy i Zielonej Góry.

Podopieczni trenera Kolanka mecz rozpoczęli od skutecznego ataku Paszkiewicza. Do stanu 16:16 bełchatowianie utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie i nie pozwolili już zdobyć gościom ani jednego punktu. Wygrana pierwszego seta zapewniła udział w finałowych rozgrywkach turnieju.

Drugi set to koncertowa gra naszego zespołu. Juniorzy nie pozwolili gościom przekroczyć 10 punktów. Ostatnią piłkę w tej odsłonie po bardzo długiej wymianie skończył z drugiej linii Sawicki.

Ostatnia partia zaczęła się od prowadzenia ?Kangurów?, ale Skra szybko wyrównała na 5:5 i nie pozwoliła już na objęcie przewagi przez gości. Ten set bełchatowianie wygrali do 17.

EKS Skra Bełchatów ? MKS Kangur Nowy Tomyśl 3:0 (25:16, 25:8, 25:17)

EKS Skra Bełchatów: Filipek, Piotrowski, Sawicki, Węgrzyn, Paszkiewicz, Adamczyk, Stąsiek (l) oraz Hoszman, Antosiewicz, Bak, Jadwiszczak, Kałkowski

MKS Kangur Nowy Tomyśl: Liman, Kaczmarek, Komasa, Mentlewicz, Czerniak, Woźny, Dunaj (l) oraz Różnowski, Hajduk, Bąk