środa, 28 lutego 2018 09:32

Koniec sezonu dla drugiego zespołu juniorów

Drugi zespół juniorów EKS Skra Bełchatów zakończył rozgrywki w sezonie 2017/2018. Podopieczni Moniki Stasiak zakończyli swoje występy na pierwszym etapie rozgrywek w grupie B. Z dorobkiem 19 punktów zajęli drugie miejsce w swojej grupie.

Juniorzy zainaugurowali sezon 2017/2018 15 października w Pajęcznie. Po zaciętym boju niestety ulegli gospodarzom 3:2. Jak się później okazało, był to jeden z sześciu tie-breaków rozegranych przez bełchatowski zespół.

– W sezonie 2017/2018 mój zespół borykał się z ciągłymi kontuzjami zawodników. Rzadko kiedy mogłam dysponować dwunastką, a na koniec sezonu zostałam z jednym rozgrywającym. Pomimo tych przeszkód trenowaliśmy najlepiej jak można było. Dużo techniki oraz praca nad kondycję ogólną. W związku z ograniczoną możliwością zmian musieliśmy mocno trzymać się taktyki dostosowanej do przeciwnika. Jeśli tylko ją utrzymywaliśmy, to graliśmy bardzo dobre mecze zakończone zwycięstwami – mówi trener zespołu Monika Stasiak.

Niewiele brakowało, aby w finale województwa wystąpiły dwie bełchatowskie drużyny. Ostatecznie bełchatowianie zajęli drugie miejsce w grupie B i nie udało się awansować do dalszej fazy rozgrywek. Dla młodych siatkarzy miniony sezon to wiele nowych doświadczeń oraz ogranie, które zaprocentuje w przyszłości.

– Każda sytuacja na boisku to nowe doświadczenie i nauka. Ostatecznie zajęliśmy 2. miejsce w grupie B. Zabrakło nam czterech punktów, aby zagrać w finale wojewódzkim. Szkoda, że się nie udało, bo było blisko. Biorąc pod uwagę możliwości mojego zespołu uważam, że dali z siebie wszystko.

Zakończenie rozgrywek nie oznacza końca sezonu dla podopiecznych Moniki Stasiak. W planach są turnieje towarzyskie oraz gdy pogoda na to pozwoli – treningi siatkówki plażowej.

– Sezon się zakończył, ale my będziemy pracować dalej. Mam nadzieję, że uda nam się wziąć udział w kilku towarzyskich turniejach, a gdy będzie ciepło, trenować na piasku – kończy Monika Stasiak.

 

Klasyfikacja końcowa grupy B po rundzie zasadniczej:
1. ULKS MOSiR Sieradz (23 punkty)
2. EKS Skra Bełchatów II (19 punktów)
3. Wieluński Klub Sportowy Siatkarz (19 punktów)
4. KS Wifama Szkoła Gortata Łódź II (12 punktów)
5. MUKS Libero Pajęczno (11 punktów)
6. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki II (6 punktów)

Klasyfikacja końcowa rozgrywek wojewódzkich juniorów:
1. EKS Skra I Bełchatów
2. KS Wifama Szkoła Gortata I Łódź
3. KS Lechia I Tomaszów Mazowiecki
4. ULKS MOSiR Sieradz
5. MKS Bzura Ozorków
6. EKS Skra II Bełchatów
7. WKS Siatkarz Wieluń
8. KS Wifama Szkoła Gortata II Łódź
9. MUKS Libero Pajęczno
10. KS Lechia II Tomaszów Mazowiecki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 283 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 marca 2018 11:38

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy