czwartek, 01 marca 2018 21:43

Pierwszy dzień turnieju: ?Falstart? kadetów

Na inaugurację ćwierćfinału MP kadeci Skry przegrali z drużyną z Sulechowa 1:3. Górą w drugim meczu pomiędzy Enea Energetyk Poznań a AZS UWM Olsztyn byli gospodarze.

W pierwszym secie nasi juniorzy prowadzili 22:19, niestety chwila dekoncentracji i brak odwagi w ataku zadecydowały o zwycięstwie Oriona. W drugiej odsłonie bełchatowianie zaczęli lepiej serwować (Ćwikliński, Klat) i przyjmować (Kostrzębski, Mielczarek). W trzecim secie dobra gra w ataku Huberta Klata zaowocowała wynikiem 23:19 dla naszej drużyny. Niestety autowy kontratak przy tym stanie podciął skrzydła drużynie i ostatecznie podopieczni trenera Mękarskiego przegrali 26:28. W ostatni, czwartym secie, ewidentnie podłamani przegraną w poprzednim secie bełchatowianie nie byli w stanie przeciwstawić się rozpędzonym zawodnikom z Sulechowa. Jaki mówi trener, o przegranej zadecydowała sfera mentalna. ? Niestety podeszliśmy do meczu bardzo zdenerwowani, a część chłopaków była nawet wystraszona, co dziwi, gdyż braliśmy udział w rozgrywkach na tym etapie. Wygrywaliśmy ze zdecydowanie lepszymi rywalami, dlatego przegrana jest dla nas zaskoczeniem.

MKS Orion Sulechów ? EKS Skra Bełchatów 3:1 (25:23, 14:25, 29:27, 25:18)

Drugi mecz:
Enea Energetyk Poznań ? AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:23, 25:15, 25:15)

Jutro podopieczni Michała Mękarskiego zagrają o godzinie 12:00 z JKS Spartakus Jawor.