wtorek, 06 marca 2018 08:09

Przeciwnicy juniorów w półfinale MP

Już od 9 marca juniorzy Skry walczyć będą o awans do finału mistrzostw Polski. Na półfinał do Warszawy, oprócz naszej drużyny, przyjadą AZS UWM Olsztyn i MMKS Maraton Świnoujście. Gospodarzem turnieju będzie KS Metro.

KS Metro Warszawa

KS Metro Warszawa był gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego. W stołecznej podgrupie A spotkały się: KS Metro Warszawa, UKS Olimp Opole Lubelskie, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, a w podgrupie B: Dafi Społem Kielce, LMKS Żak-Espadon Pyrzyce oraz LUKS Azymek Zdzieszowice. Żadna z drużyn nie była w stanie zatrzymać gospodarzy. Podopieczni trenera Jacka Jankowskiego przeszli przez turniej jak burza, wygrywając wszystkie z czterech spotkań bez straty seta. Najpierw wygrali podgrupę A, pokonując po kolei UKS Olimp Opole Lubelskie 3:0 (25:7, 25:12, 25:21), Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:15, 25:22, 25:22), a następnie w finałowych starciach rozprawili się z LMKS Żak-Espadon Pyrzyce 3:0 (25:13, 25:20, 25:15) oraz Dafi Społem Kielce 3:0 (25:11, 25:20, 25:18).

AZS UWM Olsztyn

Drużyna AZS UWM Olsztyn również była gospodarzem ćwierćfinału i awans do półfinału uzyskała z miejsca drugiego. W podgrupie A rywalizowali tylko z KS Hutnik Kraków, bo trzecia drużyna Orkan Nisko, wycofała się z rozgrywek. W podgrupie B znalazły się zespoły: UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski, Jastrzębski Węgiel, BBTS Bielsko-Biała. W rywalizacji grupowej łatwo pokonali krakowian (3:0; 25:22, 25:9, 25:23), a po wyjściu z grupy w pięciosetowym pojedynku wygrali z BBTS Bielsko-Biała (3:2; 10:25, 23:25, 25:17, 25:23, 15:12). O 1 miejsce przyszło im zagrać z drużyną z Jastrzębia. Tym razem to jastrzębianie okazali się lepsi i gospodarzom udało się ?urwać? tylko jednego seta (1:3; 10:25, 25:22, 22:25, 24:26).

1. Jastrzębski Węgiel
2. AZS UWM Olsztyn
3. BBTS Bielsko-Biała
4. KS Hutnik Kraków
5. UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski

MMKS Maraton Świnoujście

Drużyna MMKS Maraton Świnoujście awans do półfinału uzyskała we Wrocławiu, zajmując drugie miejsce w turnieju. W podgrupie B zmierzyli się z GKPS Gorlice (3:0; 25:15, 25:20, 25:16). Siatkarzom Świnoujścia trzy sety wystarczyły też do wygrania z BAS Białystok (3:0; 25:23, 25:17, 25:17). W ?finale? nie było już tak łatwo i nasi półfinałowi rywale musi uznać wyższość gospodarzy (3:2; 23:25, 26:24, 23:25, 25:22, 15:11).