piątek, 23 marca 2018 09:46

Przedszkoliada ponownie w Bełchatowie!

Siatkarze EKS Skra Bełchatów Kamil Marzec i Michał Opyd, podobnie jak rok temu, drugi dzień wiosny spędzili w towarzystwie przedszkolaków. Nasi zawodnicy wzięli udział w „Grupa Azoty Przedszkoliada Tour” w hali Energia w Bełchatowie.

Ogólnopolski system rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl ma za zadanie zapewnić dzieciom rozrywkę i edukację ruchową. Głównym celem programu jest wytworzenie u przedszkolaków zainteresowania i potrzeby regularnej aktywności fizycznej. Sprzyja to przygotowaniu ogólnorozwojowemu dzieci, co procentuje w codziennym życiu, ale także przy uprawianiu sportu w późniejszym wieku.

Oprócz naszych zawodników w hali Energia pojawiły się najważniejsze dziś osoby, czyli przedszkolaki z czterech placówek: Akademii Przedszkolaka Jabłuszko (oddziały Lipowa i Nehrebeckiego), Gminnego Przedszkola w Domiechowicach (oddziały Niedyszyna i Kurnos Drugi), Baby Town i Akademia Uśmiechu (Filia Zelów, Czapliniecka i Reymonta).

W przeprowadzeniu imprezy, poza Instruktorami Przedszkoliada.pl i naszymi przedstawicielami, pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich, w tym: koszykarki MUKS Bełchatów, piłkarki ręczne MKS Piotrcovia, piłkarze PGE GKS Bełchatów i rugbiści Rugby Club Bełchatów.

Zawodnicy z Bełchatowa poprowadzili z przedszkolakami rozgrzewkę i pokazali kilka siatkarskich zagrań. Dzieci rywalizowały w różnych dyscyplinach sportowych i każda sprawiała im mnóstwo radości. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki.

Warto przypomnieć, że podczas meczów PGE Skry Bełchatów działa Aktywna Strefa Przedszkoliada.pl. Najmłodsi mogą nie tylko kibicować, ale przy okazji poruszać się, pobawić i aktywnie pokibicować w towarzystwie czerwonego Kangura - ambasadora i maskotki Przedszkoliada.pl. Aktywna Strefa Przedszkoliada.pl ma na celu zapewnienie najmłodszym aktywnej formy spędzenia czasu podczas meczów PGE Skry.

Do zobaczenia za rok!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 258 razy Ostatnio zmieniany piątek, 23 marca 2018 10:41

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy