środa, 12 grudnia 2018 13:17

Pierwsze zwycięstwo w II lidze!

Cztery zwycięstwa i dwie porażki - tak można podsumować ostatnie występy grup młodzieżowych EKS Skra. Warte odnotowania są pierwsze punkty zdobyte w drugiej lidze mężczyzn.

Kadeci bełchatowskiej Skry w sobotę zmierzyli się z rówieśnikami z Tomaszowa Mazowieckiego. Niestety trzy punkty padły łupem gospodarzy, którzy umocnili się na pozycji lidera. Bełchatowianie z dorobkiem siedmiu punktów plasują się na trzecim miejscu.

Zdecydowanie lepsze wieści napłynęły z Ozorkowa, gdzie podopieczne Piotra Narejki pokonały miejscowe w trzech setach.

Zespół Radosława Kolanka długo czekał na pierwsze punkty w drugoligowych rozgrywkach. Młodzi bełchatowianie nie najlepiej rozpoczęli pojedynek z Eco-Team AZS IV LO Częstochowa. Goście prowadzili już 2:0 i wydawało się, że mają zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Żółto-czarni nie złożyli broni, w bardzo dobrym stylu wygrali kolejne trzy sety i całe spotkanie 3:2 sprawiając sobie i zgromadzonej publiczności spóźniony, mikołajkowy prezent.

IV turniej rundy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich rozegrały kadetki. Dziewczęta uległy ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź i pokonały gospodynie UKS AS Zduńska Wola.

Nietypowo, bo we wtorek, swoje spotkanie rozegrali juniorzy. Żółto-czarni odnieśli pewne zwycięstwo nad zespołem MKS Bzura Ozorków. Aktualnie zespół trenera Kolanka zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Wszystkie wyniki spotkań na bieżąco na naszym Facebooku.

8.12.2018 r. (sobota)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki ? EKS Skra Bełchatów (kadeci) 3:1 (25:23, 25:14, 19:25, 25:12)

UKS Ozorków ? EKS Skra Bełchatów (juniorki) 0:3 (16:25, 22:25, 11:25)

PGE Skra II Bełchatów ? Eco-Team AZS IV LO Częstochowa (II liga mężczyzn) 3:2 (20:25, 22:25, 25:22, 25:21, 15:10)

9.12.2018 r. (niedziela)
IV turniej rundy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich kadetek
EKS Skra Bełchatów ? ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź II 0:2 (23:25, 15:25)
EKS Skra Bełchatów ? UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola 2:1 (26:24, 18:25, 15:8)