środa, 19 stycznia 2011 14:39

Kamil Dembiec: Wciąż liczę na złoto

Młoda Skra Bełchatów na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc do Resovii Rzeszów cztery punkty. Czy da się je odrobić? - Liga ciągle trwa. Przed nami jeszcze trzy mecze, w których wszystko się może zdarzyć. Będziemy starali się je wygrać, nie tracąc już punktów - mówi Kamil Dembiec, libero bełchatowian.

 

W ostatnim meczu, podopieczni Sławomira Augustyniaka jeden punkt musieli oddać rywalom i dopiero po pięciosetowej walce pokonali Delectę 3:2.  
- W pierwszym dwóch setach zdominowaliśmy zespół Delecty. Co prawda szwankowało przyjęcie, a co za tym idzie nie mogliśmy grać środkiem, ale za to bardzo dobrze radziliśmy sobie na skrzydłach oraz w bloku. Dobrze też broniliśmy i wyprowadzaliśmy skuteczne kontry. W trzecim secie wkradło się rozluźnienie w naszą drużynę i wtedy wiatr w żagle złapali zawodnicy z Bydgoszczy i wygrali dwie kolejne partie. Na szczęście w tie-breaku znowu wróciliśmy do swojej dobrej gry i ostatecznie przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją stronę – podkreśla Kamil Dembiec.

- Jadąc do Bydgoszczy chcieliśmy przede wszystkim utrzymać przewagę punktową nad Delectą i jednocześnie nie tracić dystansu do Resovii. Niestety ta druga sztuka nam się nie udała, ale liga ciągle trwa i cieszymy się z tych dwóch zdobytych punktów - dodaje.

Gdyby sprawdził się aktualny scenariusz, to czy ewentualna druga lokata w lidze satysfakcjonowałaby młodego libero? Gra w barwach Skry dla wielu oznacza przecież dominację i miejsce na szczycie…
- Czy drugie miejsce będzie mnie satysfakcjonowało? Hmm. Trudno powiedzieć. Liga się jeszcze nie skończyła, a ja wciąż liczę na to, że zdobędziemy złoto - mówi z nadzieją zawodnik.

Gdy rozgrywki Młodej Ligi zbliżają się ku końcowi, można powoli zacząć je oceniać - czy były dobrym pomysłem, czy spełniły swoje zadanie i co sądzą o nich zawodnicy?
- Myślę, że Młoda Liga się sprawdziła, a poziom rozgrywek był dość wyrównany. Fajny pomysł z tą ligą i mam nadzieję, że będzie to kontynuowane - podsumował Kamil Dembiec.Autor/Źródło: Aneta Stożek / www.mlodaliga.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 2423 razy

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy