Wydrukuj tę stronę
sobota, 22 grudnia 2018 12:13

Kolejne zwycięstwo w drugiej lidze

Ostatnie pojedynki przed przerwą świąteczną to cztery zwycięstwa i pięć porażek grup młodzieżowych. Warto odnotować pierwsze zwycięstwo w III lidze kobiet oraz drugi wygrany mecz zespołu Radosława Kolanka na drugoligowych parkietach.

W sobotę na parkiet wybiegli kadeci. W Rawie Mazowieckiej pokonali gospodarzy w trzech setach i rok 2018 zakończą na 3. miejscu w tabeli grupy drugiej. Juniorzy bełchatowskiego klubu występujący w drugiej lidze mężczyzn w trzech setach ulegli Bzurze Ozorków.

Zespół prowadzony przez Piotra Narejkę w rozgrywkach trzeciej ligi kobiet odnotował pierwsze zwycięstwo. Bełchatowianki pokonały Wieluński Klub Sportowy Siatkarz 3:1. Oprócz juniorek bełchatowskiej Skry, w niedzielę rywalizowały też młodziczki i młodzicy EKS-u. Podopieczne Agnieszki Gonerskiej dzielnie walczyły w Rawie Mazowieckiej. Warto zaznaczyć, że nasze młode reprezentantki pojechały na turniej w ośmioosobowym składzie, ponieważ reszta zespołu boryka się z kontuzjami i chorobami. Dziewczęta uległy Koronie Bełchatów i następnie pokonały gospodynie turnieju. Młodzicy przegrali z Koroną i Grot Krótka Piłka Szkoła Gortata i niestety spadają do grupy III.

W czwartkowych derbach kadeci naszego klubu ulegli rówieśnikom z Korony. Zespół prowadzony przez Monikę Stasiak i Marcina Kubata miał w tym spotkaniu swoje szanse, ale musiał uznać wyższość gospodarzy.

W ostatnim meczu przed przerwą świąteczną drugi zespół PGE Skry sprawił sobie i kibicom miły prezent. Zespół Radosława Kolanka pokonał LUMKS Kasztelan Rozprza 3:0. Dla młodych siatkarzy to drugie zwycięstwo w drugiej lidze w tym sezonie.

15.12.2018 r. (sobota)
EKS Skra Bełchatów ? MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka 3:0 (25:13, 25:9, 25:14)

MKS Bzura Ozorków ? PGE Skra II Bełchatów 3:0 (25:23, 25:15, 25:15)

16.12.2018 r. (niedziela)
Wieluński Klub Sportowy Siatkarz ? EKS Skra Bełchatów 1:3 (18:25, 25:23, 16:25, 17:25)

V turniej rundy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich młodziczek (grupa VII)
EKS Skra Bełchatów ? UKS Korona Bełchatów 0:2 (17:25, 12:25)
EKS Skra Bełchatów ? MUKS Juvenia II Rawa Mazowiecka 2:0 (25:17, 25:17)

IV turniej rundy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich młodzików (grupa II)
EKS Skra Bełchatów ? UKS Korona Bełchatów 0:2 (23:25, 18:25)
Grot Krótka Piłka Szkoła Gortata Łódź ? EKS Skra Bełchatów 2:0 (25:20, 25:22)