środa, 09 stycznia 2019 12:45

Udany początek 2019 roku

Pierwszy weekend 2019 roku był intensywny dla grup młodzieżowych EKS Skra Bełchatów. Mimo to reprezentanci naszego klubu mogą uznać początek nowego roku za udany.

Kadeci zainaugurowali nowy rok w dobrym stylu pokonując Lechię Tomaszów Mazowiecki w czterech setach. Gospodarze przegrali pierwszą odsłonę pojedynku po długiej walce 31:33, ale w kolejnych partiach pewnie pokonali rówieśników z Tomaszowa. Tym samym bełchatowianie zakończyli rundę zasadniczą na 3 miejscu w grupie II, co zapewniło im awans do półfinału.

5. MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka 0

W półfinale w grupie A zmierzymy się z Wifamą Łódź (gospodarzem) i Koroną Bełchatów. Te mecze już 25 i 26 stycznia.

W okrojonym składzie mecz z MUKS Libero Pajęczno zagrały juniorki. Podopieczne Piotra Narejki, mimo że do Pajęczna pojechały bez żadnej rezerwowej, pokonały gospodynie w pięciu setach.

Niestety drugi zespół PGE Skry uległ wiceliderowi tabeli Tubądzin Volley MOSiR Sieradz. Bełchatowianie urwali rywalom tylko jednego seta i nie udało się im dopisać kolejnych punktów w tabeli grupy 3. Kolejnym rywalem żółto-czarnych będzie zespół SMS PZPS II Spała.

W niedzielę swoje turnieje rozegrały zespoły młodzików i kadetek. Najmłodsi przedstawiciele EKS-u zwyciężyli w obu spotkaniach i wygrali V turniej rundy zasadniczej, co zapewnia im powrót do grupy II. Równie dobre informacje napłynęły z Łasku, gdzie kadetki wygrywając z MUKS ABiS SP 64 Łódź oraz ulegając w tie-breaku ŁMLKS Łaskovi Łask wywalczyły awans do grupy III.

Zwycięstwem zakończyło się spotkanie juniorów, którzy w trzech setach pokonali Lechię. Niestety zespół prowadzony przez Radosława Kolanka dwa dni później musiał uznać wyższość Wifamy Łódź. Aktualnie bełchatowianie z dorobkiem 11 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy 1.

5.01.2019 r. (sobota)
EKS Skra Bełchatów ? KS Lechia Tomaszów Mazowiecki II (kadeci) 3:1 (31:33, 25:18, 25:22, 25:21)

MUKS Libero Pajęczno ? EKS Skra Bełchatów (juniorki) 2:3 (18:25, 25:21, 25:22, 13:25, 13:15)

Tubądzin Volley MOSiR Sieradz ? PGE Skra II Bełchatów (II liga mężczyzn) 3:1 (25:14, 25:14, 18:25, 25:22)

6.01.2019 r. (niedziela)
V turniej rundy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich młodzików (grupa III)
EKS Skra Bełchatów ? MKS Bzura II Ozorków 2:0 (25:22, 25:15)
UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola ? EKS Skra Bełchatów 0:2 (19:25, 15:25)

V turniej rundy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich kadetek (grupa IV)
EKS Skra Bełchatów ? MUKS ABiS SP 64 Łódź 2:0 (25:13, 25:22)
EKS Skra Bełchatów ? ŁMLKS Łaskovia Łask 1:2 (22:25, 25:21, 8:15)

EKS Skra Bełchatów ? KS Lechia Tomaszów Mazowiecki (juniorzy) 3:0 (25:13, 25:20, 25:19)