niedziela, 23 stycznia 2011 17:01

SKRA I Mistrzem Województwa Łódzkiego!!!

W zakończonym turnieju finałowym o mistrzostwo województwa łódzkiego niepokonani okazali się podopieczni trenera Marka Kwiecińskiego. Siatkarze Ci po dwóch łatwych zwycięstwach nad Skrą II Bełchatów i Wifamą Łódź stoczyli dzisiaj pięciosetowy, trwający blisko dwie godziny bój z zespołem Wiking - Joka Tomaszów Mazowiecki.

Po dwóch setach tego spotkania nic nie wskazywało na zwycięstwo naszego zespołu (partie przegrane do 19 i 18), jednak to zawodnicy Marka Kwiecińskiego udowodnili, że maja charakter i kolejne dwie partie wygrali do 18 i 17, a tie-breka do 7.
W pierwszym niedzielnym spotkaniu, młodzi siatkarze Skry II Bełchatów pokonali 3:2 Wifamę Łódź i tym samym zajęli trzecie miejsce w grupie finałowej.

Poniżej prezentujmy wyniki wszystkich spotkań turnieju finałowego:

PIĄTEK
KS Wifama Łodź - Wiking Joka Tomaszów Mazowiecki- 2:3 (25:21, 21:25, 23:25, 25:22, 10:15)
EKS Skra I Bełchatów - EKS Skra II Bełchatów 3:0 (22,17,20)

SOBOTA
EKS Skra II Bełchatów - Wiking Joka Tomaszów Mazowiecki- 1:3 (25:27, 25:27, 25:23, 18:25)
EKS Skra I Bełchatów - KS Wifama Łódź- 3:0 (7,25,16)

NIEDZIELA
KS Wifama Łódź - EKS Skra II Bełchatów- 2:3 (13:25, 22:25, 25:18, 25:16, 11:15)
Wiking Joka Tomaszów Mazowiecki - EKS Skra I Bełchatów- 2:3 (19:25, 18:25, 25:18, 25:17, 15:7)

TABELA

1. SKRA I Bełchatów punkty: 6, sety 9:2
2. Wiking- Joka Tomaszów Maz. punkty 5, sety 8:6
3. SKRA II Bełchatów punkty: 4, sety 4:8
4. KS Wifama Łódź punty: 3, sety 4:9

MVP turnieju wybrany został zawodnik SKRY I - Janusz Górski.

Zespół SKRA I Bełchatów awansował bezpośrednio do turnieju ćwierćfinałowego, natomiast zespoły z miejsc drugiego i trzeciego powalczą jeszcze w turnieju 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów.
Zespoły SKRA I i SKRA II zostaną połączone i na rozgrywki centralne stworzą jeden mocny zespół. Miejsce SKRY II Bełchatów w rozgrywkach centralnych zajmie więc Wifama Łódź.