środa, 06 lutego 2019 07:11

Turniej finałowy o mistrzostwo województwa łódzkiego w kategorii juniorów

Juniorzy EKS Skra Bełchatów zakończyli rundę zasadniczą na drugim miejscu w tabeli ustępując jedynie Wifamie Łódź. Dzisiaj bełchatowianie rozpoczynają walkę o awans do rozgrywek centralnych.

Żółto-czarni w rundzie zasadniczej rywalizowali z KS Wifama Łódź, MKS Bzura Ozorków, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz Tubądzin Volley MOSiR Sieradz. Zespół prowadzony przez Radosława Kolanka odniósł sześć zwycięstw oraz dwie porażki i z dorobkiem 17 punktów uplasował się na drugim miejscu w tabeli.

- Wszystko poszło zgodnie z planem z wyjątkiem dwóch meczów z Wifamą. W tych meczach odnotowaliśmy gorszą formę sportową i stąd to drugie miejsce po rundzie zasadniczej. Mam nadzieję, że w finale w meczach o medale to my okażemy się lepsi ? mówi Radosław Kolanek.

Juniorzy już dzisiaj rozpoczną rywalizację o miano najlepszej drużyny w województwie łódzkim. W wielkim finale wystąpią cztery najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej oraz zespół z Sieradza, która w swoich szeregach ma zawodnika na co dzień trenującego w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale i z tego tytułu ma zagwarantowany udział w turnieju finałowym. Wifama Łódź, która wygrała rundę zasadniczą, jest gospodarzem rozgrywek.

- Chcieliśmy i dążyliśmy do tego, aby te finały zagrać u siebie, ale odbędą się w Łodzi. Rywalizujemy w bardzo fajnej hali i mam nadzieję, że zwycięstwo w finale będzie smakować wyjątkowo.

Bełchatowianie rozpoczynają turniej meczem z Tubądzin Volley MOSiR Sieradz. Mimo, że żółto-czarni dwukrotnie odnieśli przekonujące zwycięstwo nad rówieśnikami z Sieradza, to trener Radosław Kolanek zaznacza, że będzie to bardzo ważne spotkanie.

- Zaczynamy rywalizację z zespołem z Sieradza, który po rundzie zasadniczej zajął ostatnie miejsce, ale nie jest powiedziane, że nie będzie się liczył w tych rozgrywkach. Musimy wyjść na to spotkanie skoncentrowani, pokazać się z dobrej strony, aby dobrze wejść w ten turniej.

W piątek podopieczni trenera Kolanka zagrają z gospodarzami turnieju, następnie będą mieli dzień na odpoczynek, aby w sobotę zmierzyć się z Bzurą, a w niedzielę z Lechią. Warto dodać, że bełchatowianie będą bronić złota, które wywalczyli rok temu.

- Każdy mecz będzie bardzo istotny. Chcemy sięgnąć po złoto w województwie i obronić tytuł wywalczony w ubiegłym roku ? kończy trener Kolanek.

Zgodnie z Regulaminem Klubowych Rozgrywek o Mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych oraz opublikowanym przez Polski Związek Piłki Siatkowej rankingiem województw na sezon 2018/2019, zespoły, które w Turnieju Finałowym zajmą miejsca I ? IV, zostaną zgłoszone do rozgrywek 1/4 Finału Mistrzostw Polski Juniorów.

Zachęcamy do kibicowania siatkarzom EKS Skra Bełchatów oraz śledzenia wyników na naszej stronie na Facebooku.

 

Turniej finałowy o mistrzostwo województwa łódzkiego w kategorii juniorów
6-10 lutego 2019 r., hala przy ulicy Niciarnianej 1/3 w Łodzi

6.02.2019 r. (środa)
godz. 14:00 EKS Skra Bełchatów ? Tubądzin Volley MOSiR Sieradz
45 minut po zakończeniu 1 meczu MKS Bzura Ozorków ? KS Lechia Tomaszów Mazowiecki

7.02.2019 r. (czwartek)
godz. 16:00 Tubądzin Volley MOSiR Sieradz ? MKS Bzura Ozorków
45 minut po zakończeniu 1 meczu KS Wifama Łódź ? EKS Skra Bełchatów

8.02.2019 r. (piątek)
godz. 16:00 MKS Bzura Ozorków ? KS Wifama Łódź
45 minut po zakończeniu 1 meczu KS Lechia Tomaszów Mazowiecki ? Tubądzin Volley MOSiR Sieradz

9.02.2019 r. (sobota)
godz. 13:00 KS Wifama Łódź ? KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
45 minut po zakończeniu 1 meczu EKS Skra Bełchatów ? MKS Bzura Ozorków

10.02.2019 r. (niedziela)
godz. 13:00 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki ? EKS Skra Bełchatów
45 minut po zakończeniu 1 meczu Tubądzin Volley MOSiR Sieradz ? KS Wifama Łódź

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1143 razy Ostatnio zmieniany środa, 06 lutego 2019 08:26

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy