piątek, 22 lutego 2019 13:02

Minikadetki górą w meczach z Francją

Polska pokonała w Twardogórze Francję 3:0 i 3:1 w meczach minikadetek. Oba zespoły przygotowują się do eliminacji do mistrzostw Europy U16. Biało-czerwone będą rywalizować w grupie ze Szwecją, Hiszpanią i Niemcami w Twardogórze od 26 do 28 kwietnia. W sztabie szkoleniowym kadry znalazł się Dominik Posmyk.

Przewaga polskiego zespołu w pierwszym meczu z Francuzkami była wyraźna. Tylko w pierwszym secie gospodynie przegrywały początkowo 5:8. W połowie partii prowadziły już 16:11. W dwóch następnych setach podopieczne trenera Andrzeja Krowiaka cały czas posiadały inicjatywę. Mocną stroną polskiego zespołu była zagrywka. Gospodynie zaserwowały dziewięć asów w ty, Janicka miała cztery, a Filip trzy.

Polska – Francja 3:0 (25:13, 25:15, 25:13)

Polska: Lenik, Staniszewska, Filip, Kleszcz, Stambrowska, Janicka, Kubas oraz Zagumny, Jagła, Bartczak, Czerwik.

W przeciwieństwie do środowego meczu w czwartek było dużo walki. W drugim secie Francuzki objęły prowadzenie 8:3. Gospodynie goniły i strata była już minimalna 20:21. Jednak w końcówce rywalki były lepsze.

Polska – Francja 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 25:23)

Polska: Chorąża, Jagła, Bartczak, Stambrowska, Jankowska, Czerwik, Kubas oraz Hołowaty, Lenik, Staniszewska, Filip, Gulka, Jaryszek, Kempfi, Janicka.

 

W niedzielę pod wodzą trenera Andrzeja Krowiaka rozpoczęło się zgrupowanie 23-osobowej kadry minikadetek. - Do Twardogóry przyjechało dziewięć zawodniczek, które w grudniu w Olecku zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy Wschodniej - powiedział Andrzej Krowiak. - Poza tym powołaliśmy inne zawodniczki, które znamy oraz takie które chcemy sprawdzić. Pojawiły się one w ostatnich tygodniach. Naszami działaniami objęliśmy szeroki program szkolenia. Kadra nie jest hermetyczna i mogę w niej znaleźć miejsce nowe siatkarki.

W połowie grudnia polski zespół zagrał w Olecku w Mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA) i zajął drugie miejsce. Wygrała Rosja i ona uzyskała awans do mistrzostw Europy z tej strefy.

Grupy eliminacyjne ME minikadetek (awansują triumfatorki grup):
A: Serbia, Grecja, Węgry, Cypr
B: Polska, Szwecja, Hiszpania, Niemcy
C: Słowacja, Czechy, Rumunia, Łotwa
D: Francja, Estonia, Ukraina, Austria
E: Dania, Holandia, Białoruś, Bułgaria

Źródło: PZPS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 277 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 lutego 2019 13:10

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 120 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy