Wydrukuj tę stronę
niedziela, 24 lutego 2019 14:58

Awans do półfinału MPJ! (video)

Juniorzy nie zawiedli i wygrywając wszystkie spotkania uzyskali awans do półfinału Mistrzostw Polski.

Siatkarze Radosława Kolanka bardzo dobrze rozpoczęli turniej ? wygraną 3:0 z drużyną z Legnicy. Wypadkiem przy pracy można nazwać pierwszy set piątkowego spotkania z Astrą Krotoszyn? ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 na naszą korzyść, a zespół z Krotoszyna na drugi dzień musiał się wycofać z rozgrywek z powodu kontuzji? Skra zajęła pierwsze miejsce w podgrupie B.

Sobotni mecz ze Stoczniowcem Gdańsk ponownie nie rozpoczął się po myśli naszych zawodników. Przegrana do 23 po walce. Trzy kolejne sety to już dobra gra naszego zespołu i pewna wygrana. To zwycięstwo zapewniło nam udział w półfinale MP. Pierwszy zaplanowany na ten dzień mecz Sanoka z Astrą został zakwalifikowany jako walkower na korzyść drużyny z Podkarpacia.

W niedzielę ponownie odbył się tylko jeden mecz ? o pierwsze miejsce w turnieju. Zarówno Skra, jak i TSV Sanok, zapewniły sobie awans do półfinału MPJ już wcześniej. Stawką była wygrana w turnieju i korzystniejsze rozstawienie w losowaniu grup półfinałowych. Drużyna z Podkarpacia pokazała, że trzeba się z nią liczyć. Bełchatowianie wygrali dopiero w tie-breaku.

Transmisja z ostatniego meczu turnieju znajduje się poniżej.

Komplet wyników Turnieju Ćwierćfinałowego o Mistrzostwo Polski Juniorów, Opole Lubelskie:

21 i 22.02.2019 r.
Podgrupa A
UKS Olimp Opole Lubelskie ? GKS Stoczniowiec Gdańsk 0:3 (19:25, 21:25, 16:25)
GKS Stoczniowiec Gdańsk ? TSV Sanok 2:3 (21:25, 25:23, 16:25, 25:22, 11:15)
UKS Olimp Opole Lubelskie ? TSV Sanok 2:3 (25:21, 25:23, 22:25, 26:28, 11:15)
1. TSV Sanok
2. GKS Stoczniowiec Gdańsk
3. UKS Olimp Opole Lubelskie

Podgrupa B
EKS Skra Bełchatów ? MKS Ikar Legnica 3:0 (25:17, 25:22, 25:20)
MKS Ikar Legnica ? KKS Astra Krotoszyn 2:3 (25:21, 21:25, 25:17, 23:25, 15:17)
EKS Skra Bełchatów ? KKS Astra Krotoszyn 3:1 (21:25, 25:14, 25:18, 25:15)
1. EKS Skra Bełchatów
2. KKS Astra Krotoszyn
3. MKS Ikar Legnica

23.02.2019 r. (sobota)
mecz o 5 miejsce w turnieju: UKS Olimp Opole Lubelskie ? MKS Ikar Legnica 2:3 (25:16, 23:25, 18:25, 25:17, 15:17)
TSV Sanok ? KKS Astra Krotoszyn 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
GKS Stoczniowiec Gdańsk ? EKS Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 19:25, 20:25, 21:25 )