czwartek, 28 lutego 2019 13:34

Artyści i sportowcy z miejskimi stypendiami

Miasto nagrodziło młodych, uzdolnionych bełchatowian. Stypendia powędrowały do 23 sportowców oraz 26 artystów, trafi do nich w sumie ponad 111 tys. zł. Dzięki wsparciu miasta młodzież będzie mogła rozwijać swoje pasje, szlifować umiejętności czy realizować kolejne projekty.

- Jesteśmy dumni, że mamy tak wielu utalentowanych bełchatowian. Ci młodzi ludzie pokazują, że oprócz codziennych obowiązków można robić coś znacznie więcej. Każdy ze stypendystów ciężko zapracował na swój sukces, za co serdecznie im dziękujemy. Gratulujemy konsekwencji w osiąganiu postawionych celów, a wiem że jest to bardzo trudne – powiedział Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa, który podziękował również za promowanie Bełchatowa - Cieszę się, że o bełchatowskiej młodzież i ich talentach, a także o samym Bełchatowie słychać w różnych zakątkach Polski i świata. Dziękuję także Waszym trenerom, opiekunom i najbliższym, którzy nie tylko Was szkolą, ale również motywują i wspierają.

Wśród nagrodzonych sportowców znaleźli się siatkarze: Mateusz Bak i Dawid Filipek, a także Marcin Marciniak, Wiktor Nowak i Sebastian Adamczyk.

Przez najbliższe 12 miesięcy każdy ze stypendystów będzie otrzymywał, w zależności od osiągniętych sukcesów, od 300 do 500 zł.

Źródło: Miasto Bełchatów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 285 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 lutego 2019 13:36

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy