poniedziałek, 04 marca 2019 11:17

Młodzicy szóstą drużyną województwa

Na pewno na więcej liczyli zarówno kibice, jak i sami nasi zawodnicy. Młodzikom podczas turnieju finałowego w Tomaszowie Mazowieckim nie udało się wygrać żadnego meczu i zakończyli rozgrywki na szóstym miejscu.

O tym, że nie będzie łatwo, wiedzieliśmy jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Lechia zakończyła rundę zasadniczą na pierwszym miejscu z 83 punktami na swoim koncie, a Bzura uplasowała się na pozycji czwartej (60 punktów). Wierzyliśmy jednak, że siatkarze duetu Stasiak-Kubat pokażą, na co ich stać.

W obu spotkaniach grupowych naszych siatkarzy ?zjadł? stres. Chłopcy popełniali dużo błędów własnych, nie najlepiej funkcjonowało przyjęcie. Pozostała walka o 5 miejsce w turnieju z dobrze znaną Koroną. Ten mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej pewną wygraną w pierwszym secie. W drugiej odsłonie spadła koncentracja, która doprowadziła do wyrównania rywalizacji. Ostatni set to kilkupunktowe prowadzenie naszych reprezentantów (8:4, 13:8) , którego nie udało się utrzymać do końca? Korona doprowadziła do remisu po 13, dwie ostatnie piłki kończące spotkanie to asy serwisowe. Mecz na pewno mógł się podobać. Żałujemy, że to nie my mogliśmy się cieszyć po ostatnim gwizdku. Gratulujemy Koronie!

W turnieju z powodu kontuzji nie mógł zagrać nasz podstawowy rozgrywający Dawid Kuliberda, dobrze spisał się zmiennik Oliwier Winiarski.

Komplet wyników Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego w kategorii młodzików

Faza grupowa, 1.03.2019 r. (piątek)
Grupa A (gospodarz: Lechia)
MKS Bzura Ozorków ? EKS Skra Bełchatów 2:0 (25:10, 25:9)
EKS Skra Bełchatów ? KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (13:25, 12:25)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki ? MKS Bzura Ozorków 2:0 (25:13, 25:17)

Grupa B (gospodarz: Wifama)
Grot Krótka Piłka Szkoła Gortata Łódź ? UKS Korona Bełchatów 2:1 (25:18, 19:25, 15:8)
KS Wifama Łódź ? Grot Krótka Piłka Szkoła Gortata Łódź 2:0 (25:17, 25:19)
UKS Korona Bełchatów ? KS Wifama Łódź 0:2 (12:25, 25:27)

Faza półfinałowa 2.03.2019 r. (sobota)
MKS Bzura Ozorków ? KS Wifama Łódź 0:2 (14:25, 21:25)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki ? Grot Krótka Piłka Szkoła Gortata Łódź 2:0

Faza finałowa 3.03.2019 r. (niedziela)
o miejsce V: UKS Korona Bełchatów ? EKS Skra Bełchatów 2:1 (19:25, 25:19, 15:13)
o miejsce III: MKS Bzura Ozorków ? Grot Krótka Piłka Szkoła Gortata Łódź 0:2 (15:25, 18:25)
o miejsce I: KS Lechia Tomaszów Mazowiecki ? KS Wifama Łódź 2:0 (25:13, 25:17)