czwartek, 11 kwietnia 2019 13:05

Koniec marzeń o obronie tytułu

Bełchatowianie przegrali drugie spotkanie w swojej grupie i tym samym nie zagrają o medale mistrzostw Polski.

Pierwszy set nie rozpoczął się po myśli naszej drużyny, od samego rozpoczęcia częstochowianie utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. Bardzo dobrze zagrywali i odrzucali nas od siatki. Ostatecznie zakończył się wynikiem 18:25.

Druga odsłona to już koncertowa gra bełchatowian. Po błędach z pierwszego seta nie było śladu, w końcu zaczęła funkcjonować zagrywka i blok. Częstochowianom nie udało się przekroczyć 15 punktu.

W trzecim i czwartym secie powróciły koszmary z premierowej odsłony. Sporo błędów własnych i bardzo dobra dyspozycja przeciwnika nie pozwoliły na wyrównaną grę. Częstochowianie dominowali w każdym elemencie i pewnie wygrali do 17 i 14.

Po meczu powiedzieli (źródło: PZPS):

Dawid Filipek, rozgrywający EKS Skra Bełchatów: Uważam, że nie trzymaliśmy się za bardzo założeń przedmeczowych. W drugim secie robiliśmy wszystko, co powinniśmy i dzięki temu wygraliśmy. Niestety od trzeciego seta znowu przestaliśmy się trzymać taktyki. Nie wiem, co się dzieje. Chyba zawodzi głowa. Nasza strona mentalna nie jest za mocna w naszym zespole. Jesteśmy drużyną i wszyscy muszą chcieć. Siatkówka jest grą zespołową, a nie indywidualną dyscypliną. Tylko razem możemy coś osiągnąć. Nie pozostaje nam nic innego jak walczyć w dwóch ostatnich meczach podczas tego turnieju.

Remigiusz Kapica, atakujący AZS 2020 Częstochowa: To nie było łatwe zwycięstwo. W drugim secie przegraliśmy dość wyraźnie. Bełchatowianie pokazali, że potrafią grać dobrze. Z kolei nasz zespół "siadł" szczególnie na zagrywce. Na szczęście w kolejnych dwóch partiach potrafiliśmy pokazać, że zagrywka jest naszą mocną stroną. Udało się nam ruszyć przyjęcie Skry Bełchatów. Mamy już dwa zwycięstwa na koncie i dzięki temu udało się nam zrobić jeden krok do przodu w realizacji naszego celu, którym jest medal. Teraz musimy skoncentrować się na meczu z Jastrzębskim Węglem. Zależy nam na tym, żeby zająć pierwsze miejsce w grupie. Prawda jest taka, że jak chce się wygrać złoty medal to trzeba wygrać wszystko!

AZS 2020 Częstochowa ? EKS Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 15:25, 25:17, 25:14)

EKS Skra Bełchatów: Hubert Węgrzyn, Mateusz Bak, Mikołaj Osiński, Robert Węglewski, Aleksander Antosiewicz, Dawid Filipek, Mikołaj Kałkowski oraz Szymon Ćwikliński, Jakub Gonerski, Dawid Piechota, Wiktor Kołtunowicz

AZS 2020 Częstochowa: Damian Czetowicz, Michał Nowakowski, Konrad Pieszka, Remigiusz Kapica, Adrian Basiewicz, Damian Czyżyk, Dominik Teklak, Jan Pogłodziński oraz Kacper Kupczak, Łukasz Pałuszka, Kacper Woźniak, Oskar Moroziuk, Arkadiusz Fijałkowski

MVP: Michał Nowakowski