poniedziałek, 05 sierpnia 2019 12:52

Juniorzy rozpoczynają treningi

Juniorzy EKS Skra, którzy w przyszłym sezonie będą grali również w III lidze mężczyzn, odbyli pierwszy trening pod wodzą nowego trenera.

Tak jak już informowaliśmy, obowiązki Radosława Kolanka, który został drugim szkoleniowcem PGE Skry, przejął Mateusz Hes. - Jako Skra Bełchatów musimy celować w najwyższe cele, a takim jest mistrzostwo Polski – mówi Hes.

Na pierwszych, porannych zajęciach w hali Energia stawiło się 13 zawodników. Brakowało Aleksandra Antosiewicza, który pełni obowiązki kadrowe w reprezentacji Polski kadetów. - To zawodnicy z naboru, sprowadzeni również między innymi przez trenera Radka Kolanka. Są w zasadzie z całej Polski. Do Bełchatowa przyjechali, bo rozgrywki juniorskie są tu na dużo lepszym poziomie, niż kiedyś. Dzięki temu zawodnicy mogą bardziej się rozwijać, niż w swoich rodzinnych miastach – opowiada Hes.

Graczy przywitał prezes PGE Skry Konrad Piechocki, który tradycyjnie życzył im powodzenia oraz jak najlepszych wyników w przyszłym sezonie. Co ciekawe, zawodnicy mieli okazję po raz pierwszy trenować na nowej nawierzchni w hali Energia. - Na pewno wygląda miło do trenowania – uśmiechał się Hes.

Przypomnijmy, że zespół rezerw PGE Skry składa się głównie z juniorów, którzy będą grali w swojej kategorii wiekowej. - Jako bełchatowski klub musimy celować w najwyższe cele, a takim jest mistrzostwo Polski – mówi Hes.

Zawodnicy będą trenowali głównie od poniedziałku do piątku, dwa razy dziennie. Rozgrywki trzeciej ligi rozpoczną natomiast na przełomie września i października.

Zachęcamy do przeczytania rozmowy z Mateuszem Hesem.

 

Jesteś nową twarzą w PGE Skrze. Przypomnij, jak znalazłeś się w klubie.

Mateusz Hes: - Z PGE Skrą zawsze byłem związany, bo jestem bełchatowianinem. Tutaj stawiałem też swoje pierwsze kroki, jeśli chodzi o siatkówkę i przeszedłem cały etap szkolenia. Zawsze chciałem wrócić do tego klubu jako zawodnik lub trener i kiedy pojawiła się oferta pracy, to z miłą chęcią wróciłem do swojego rodzinnego miasta.

W tym tygodniu zaczęliście przygotowania do nowego sezonu.

- Rozgrywki trzeciej ligi rozpoczynamy pod koniec września lub na początku października. Jest sporo nowych twarzy, w zasadzie ja też jestem nowy w tej drużynie. Dlatego tych osiem lub dziewięć tygodni jest dla nas bardzo korzystne. Mamy czas na poznanie się.

Co możesz powiedzieć o rozgrywkach III ligi?

- Nie miałem okazji w niej występować, ale na pewno zawodnicy w niej grający są bardziej rozwinięci fizycznie, bo my dysponujemy głównie juniorami. Na pewno będziemy odstawali w tym elemencie, podobnie jeśli chodzi o przygotowanie taktyczne. Na pewno nie zabraknie nam jednak ducha walki. Celem jest ogranie się w III lidze i być może awans. Chcemy postawić jednak na rozgrywki juniorskie.

Dwa sezony temu juniorzy EKS Skra wywalczyli złoty medal mistrzostw Polski. Teraz też celujecie tak wysoko?

- Jako Skra Bełchatów musimy celować w najwyższe cele, a takim jest mistrzostwo Polski. To byłoby coś wielkiego. Zresztą PGE Skra to taki klub, że zwycięstwo wpisane jest w DNA.

Mieliście okazję jako pierwsi przetestować nową nawierzchnię w hali Energia...

- Po pierwszym treningu ciężko ją ocenić, ale na pewno wygląda miło do trenowania.

Zarząd klubu postawił wam konkretne cele?

- Jeszcze nie mamy do końca ich sprecyzowanych, wszystko jest do ustalenia. Moim osobistym celem jest mistrzostwo Polski i gdybym przedstawił taką wizję prezesowi, to na pewno by nie odmówił.

Wspomniałeś, że w zespole jest sporo nowych twarzy...

- To zawodnicy z naboru, sprowadzeni również między innymi przez trenera Radka Kolanka. Są w zasadzie z całej Polski. Do Bełchatowa przyjechali, bo rozgrywki juniorskie są tu na dużo lepszym poziomie, niż kiedyś. Dzięki temu zawodnicy mogą bardziej się rozwijać, niż w swoich rodzinnych miastach.

Czy ci młodzi gracze będą mieli okazję do treningów również z pierwszym zespołem PGE Skry?

- Myślę, że tak. Jeśli tylko trener pierwszej drużyny będzie chciał skorzystać z naszych zawodników lub większej grupy, to jesteśmy do dyspozycji. To dla nich fajna szansa i doświadczenie, które powinni wykorzystywać, by poznać, czym jest seniorska siatkówka na najwyższym poziomie.

Źródło: skra.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 578 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 sierpnia 2019 09:17

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy