sobota, 21 września 2019 08:39

Olek i Szymon w składzie PGE Skry na meczu z ZAKSĄ

Aleksander Antosiewicz i Szymon Ćwikliński znaleźli się w składzie PGE Skry na sparing z aktualnym mistrzem Polski ? Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle, który 20 września rozegrany został w Sieradzu.

Mecz w Sieradzu był pierwszym sparingiem PGE Skry przed sezonem 2019/2020. Wcześniej bełchatowianie odbyli jedynie grę treningową z BKS Visła Bydgoszcz, a teraz mogli sprawdzić się na tle mocnego rywala, jakim jest mistrz Polski.

Choć skład obu drużyn był okrojony, bo trwają turnieje reprezentacyjne, to w pierwszym secie to bełchatowianie szybko wyszli na prowadzenie. Doskonale grał Dusan Petković, czyli nowy atakujący PGE Skry. Serb świetnie zagrywał, a po jego serii było 9:2 dla PGE Skry, do tego kończył każdy atak! Dobry mecz rozgrywał też Grzegorz Łomacz, który nie miał najmniejszych problemów z gubieniem bloku kędzierzynian. Choć Grupa Azoty ZAKSA odrobiła kilka punktów, to bełchatowianie konsekwetnie nie oddali dużego prowadzenia i zasłużenie wygrali 25:18.

W drugim secie lepiej prezentowali się wciąż gracze PGE Skry, którzy utrzymali dobre przyjęcie i dokładali coraz więcej punktowych bloków. Co ciekawe, w tym elemencie popisywali się nie tylko środkowi Norbert Huber i Aleksander Antosiewicz, ale również Piotr Orczyk, który pięknie zatrzymał Łukasza Kaczmarka (11:5). Atakujący Grupy Azoty ZAKSA odgryzł się jednak bełchatowianom, bo gdy za kilka akcji stanął na zagrywce, zrobiło się tylko... 15:14 dla PGE Skry. W drugiej części seta bełchatowianie odbudowali przewagę, a partię zakończyła punktowa zagrywka Petkovicia (25:20).

Trzeci set był już nieco bardziej wyrównany, choć na boisko wszedł Mariusz Wlazły, kapitan PGE Skry. Legenda klubu popisała się także świetną zagrywką, a z czasem to bełchatowianie zaczęli budować prowadzenie (18:14). Końcówka to znów popis PGE Skry w bloku i zasłużone zwycięstwo 25:17!

Czwarta partia należała już do zespołu z Opolszczyzny, który był skuteczniejszy i przede wszystkim popełniał mniej błędów. Grupa Azoty ZAKSA budowała przewagę, a gdy wynosiła już siedem punktów (12:19), trener Kolanek poprosił o czas. Mimo to, górą w tej partii lepsi okazali się kędzierzynianie (17:25).

Kolejnym sprawdzianem PGE Skry będzie turniej Giganci Siatkówki, który odbędzie się w dniach 12-13 października w Kępnie.

PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:18, 25:20, 25:17, 17:25)
PGE Skra: Łomacz, Orczyk, Huber, Petković, Katić, Antosiewicz, Piechocki (libero), Milczarek (libero) oraz Droszyński, Wlazły, Ćwikliński
ZAKSA: Stępień, Semeniuk, Wiśniewski, Kaczmarek, Smolarczyk, Rejno, Banach (libero) oraz Kaiczak, Warda.

Źródło: PGE Skra Bełchatów

Czytany 668 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 października 2019 08:43