Wydrukuj tę stronę
piątek, 18 lutego 2011 21:17

Pierwsze zwycięstwo juniorów w krakowskim ćwierćfinale.

Od zwycięstwa rozpoczęli ćwierćfinały zawodnicy Skry w walce o mistrzostwo Polski juniorów.
Pierwszym przeciwnikiem był doświadczony zespół ASPS AVIA Świdnik.

Początek tego spotkania był pod dyktando naszych przeciwników, którzy zaskoczyli zagrywką i dobrym blokiem. Prowadzili już 7-1. Nasi zawodnicy dość szybko otrząsnęli się z niemocy i zaczęli odrabiać straty, by po chwili wyrównać pierwszego seta 11-11. Od tej chwili przewaga wzrastała po dobrych atakach Kozłowskiego , Górskiego i Ignatowskiego. Pierwszy set wygrany do 20 .
Druga partia bez zasadniczej zmiany gry. Od początku prowadzenie kilkoma punktami ustawiło grę. Kilka mocnych ataków i dobra gra blokiem spowodowała szybką wygrana do 17. 2:0 w setach i trzecia partia w której potrzebna była koncentracja, żeby zakończyć spotkanie bez straty seta. Jadnak to Skra wychodzi ponownie na kilkupunktowe prowadzenie. W połowie seta zawodnicy ze Świdnika starali się zmniejszyć przewagę co im się udało i wyrównali stan seta 15-15 po mocnych zagrywkach. Czas wzięty przez trenera i mobilizacja w zespole, a przede wszystkim chęć zakończenia spotkania 3-0 dała efekt i po paru minutach wygrywamy tą partię do 20 i cały mecz 3-0.
W jutrzejszym meczu spotkamy się z Jurandem Malbork, który został pokonany w trzech setach przez gospodarzy turnieju Dobry Wynik Kraków.

ASPS AVIA Świdnik - EKS SKRA Bełchatów 0-3 (-20,-17,-20)

Skład Skry: Janusz 2, Kozłowski 13, Bogus 2, Ignatowski 11, Górski 16, Maćkowiak 7, Dembiec - libero oraz Pacholak 1.