Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
niedziela, 20 lutego 2011 20:19

Juniorzy w Krakowie bez straty seta.

Zakończył się krakowski ćwierćfinał mistrzostw Polski juniorów. Nasi juniorzy prowadzeni przez Marka Kwiecińskiego wywalczyli awans z pierwszego miejsca. W pokonanym polu zostawili AVIE Świdnik, Juranda Malbork i Dobry Wynik Kraków.

Dzisiejsze spotkanie było decydujące o pierwszym miejscu w turnieju. Oba zespoły wygrały bowiem swoje wcześniejsze mecze po 3-0.

- Wyszliśmy bardzo zmotywowani, chcieliśmy pokazać klasę dobrego zespołu. Od początku pierwszego seta zagraliśmy tak by zdobyć przewagę i grać spokojnie do końca. Udało się to w 100%.

Dobra zagrywka i mocny atak zdominowały Krakowian na tyle że nie byli w stanie podjąć walki. Bardzo dobrze pokazał się po raz kolejny rozgrywający Marcin Janusz, oraz Janusz Górski i Paweł Kozłowski. Nie źle spisywał się też Ignatowski. Wygrana do 15 świadczy o przewadze jaką mieli nasi siatkarze. Druga partia zapowiadała się ciekawie. Od początku Krakowianie podjęli walkę i trzymali się cały czas punkt za punkt.

Bardzo dobrze w tym secie zagrał Janek Fornal (syn byłego zawodnika i reprezentanta Polski Marka Fornala, raz po raz posyłał zagrywkę z dużą mocą co sprawiało wielkie trudności z jej przyjęciem. Wtórował mu Grot. Obaj ci zawodnicy walczyli do końca i mieli też piłki setowe których nie wykorzystali. Jednak doświadczenie i spokój było po stronie Skry. Po ciężkim secie zwycięstwo 28-26 dla Skry i 2-0 w setach. Trzecie starcie było bardzo podobne, jednak nasz zespół utrzymywał dwa, trzy punkty przewagi i starał się grać punkt za punkt. Ostatni punkt po autowej zagrywce zdobył nasz zespół i set zakończył się zwycięstwem do 23.

- 3-0 cieszy zarówno, że wygraliśmy turniej jak i weszliśmy do półfinałów bez straty seta. Teraz muszą się z nami liczyć w dalszej części rozgrywek - komentuje trener Kwieciński.

Z informacji jakie już mamy w naszej grupie znalazły się Trefl Gdańsk (gospodarz półfinału), RCS Czarni Radom i AZS Nysa. Turniej odbędzie się w dniach 4 - 6 marzec.

Dobry Wynik Kraków - EKS Skra Bełchatów    3-0   (-15,-26,-23)

Skład Skry : Janusz 2, Kozłowski 12, Pacholak 3, Ignatowski 13, Górski 15, Maćkowiak 5, Dembiec - libero oraz Bogus 2, Ślipek, Cieślak.

W całym turnieju grali - Ignatowski, Cieślak, Bogus, Koźmiński, Tokarczyk, Makuch, Dembiec, Kostrzewski, Górski, Kozłowski, Maćkowiak, Mroczkowski, Pacholak, Ślipek, Janusz.